В Україні криза може мати сильні прояви вже у лютому

Поглиблення економічної кризи призведе до серйозних соціальних катаклізмів або до "повернення до натурального господарства".

Таку думку в коментарі "Дзеркалу тижня" висловила директор Інституту демографії і соціальних досліджень Елла Лібанова.

За її словами, при песимістичному сценарії "серйозні соціальні катаклізми" проявляться вже в лютому-березні 2009 року.

Експерт прогнозує, що населення перестане платити за житло, а потім відмовиться від різноманітних послуг.

"Сім’ї перестануть платити за те, що вони можуть отримати без грошей. Продукти в магазині без грошей їм навряд чи дадуть. А ось виселення з квартир або ж відключення газу, електрики із завтрашнього дня не почнеться, тому спочатку перестануть платити за житло", - пояснила Лібанова.

За цим, на її думку, слідує крах у сфері послуг, оскільки "люди почнуть відмовлятися від послуг хімчисток, пралень, ресторанів".

"Криза сильно торкнеться і фінансового сектора цієї сфери: страхові, туристичні компанії, пенсійні фонди", - прогнозує експерт.

Економічні проблеми можуть призвести до соціальних катаклізмів.

"Якщо гроші закінчаться в лютому-березні і з’явиться лідер, який організує і поведе людей, це загрожує серйозними соціальними катаклізмами. Тоді ми пригадаємо і шахтарів під Кабміном, і інші події з нашого недавнього минулого", - прогнозує експерт.

"Якщо ж гроші закінчаться в кінці весни, розвиток піде за м’якшим сценарієм. Люди будуть зайняті своїми присадибними ділянками і дачами, їм буде не до протестів. Швидше за все, відбудеться повернення до натурального господарства", - припускає Лібанова.

Згідно з останніми опитуваннями, 78,8% українців в той чи інший спосіб зіткнулася з фінансово-економічною кризою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: