В Україні лікується на 13 мільйонів людей більше, ніж проживає

На обслуговуванні системи охорони здоров'я перебуває 58 млн людей, в той час як населення України становить 45 мільйонів.

За статистикою Міністерства економіки, на обслуговуванні системи охорони здоров'я знаходиться 58 мільйонів людей, в той час як кількість населення України наразі не перевищує 45 мільйонів осіб.

Про це заявив міністр охорони здоров'я України Зіновій Митник, підкресливши, що виділені цього року на потреби охороні здоров'я 42 мільярди гривень використовуються неефективно.

"Біда в тому, що замість єдиного медичного простору існує дуже розгалужена система відомчої медицини. Чому це зле? Гроші, які виділяються на охорону здоров'я, насправді дуже розпорошені по різних відомствах. Скажімо, нині, за статистикою, зауважте, не МОЗ, а Міністерства економіки, на обслуговуванні системи охорони здоров'я налічується 58 мільйонів населення!", - заявив міністр.

Такі показники пояснюються тим, що окремі категорії пацієнтів мають подвійне або й потрійне фінансування: і за місцем проживання, і у відомстві, в якому працюють. "А якщо врахувати ті мільйони громадян, на яких виділяються так звані "подушні" гроші, а насправді вони живуть і працюють за кордоном, то картина стає ще парадоксальнішою", - зауважив Митник.

Тому першим кроком на шляху реформування має стати приведення до спільного знаменника фінансування медицини як галузі й раціональне використання наявних коштів, вважає міністр.

"Ми зараз маємо готовий проект закону про внесення змін до основ законодавства про охорону здоров'я, зокрема до закону про лікувальний заклад. У тих доповненнях саме і йдеться про зміни у фінансуванні лікувальних закладів. Ми мусимо підготувати законодавчу базу, без цього неможливо щось змінювати", - заявив Митник.

Міністр також пообіцяв підвищити соціальний статус медичного працівника як за допомогою підвищення зарплатні, так і створенням нормальних умов для роботи.

"Виділено кошти на планове підвищення зарплатні медикам, збільшено фінансування на реалізацію загальнодержавних програм, а також на завершення об'єктів, котрі, маючи готовність до 95% , чотири-п'ять років стоять незавершеними. Час уже їх вводити в експлуатацію", - розповів про плани міністерства Митник.

Крім того, за його словами, найближчим часом буде добудовано Черкаську обласну дитячу лікарню і Бердичівський перинатальний центр у Житомирській області.

Раніше Митник заявив, що Україна до кінця поточного року повернеться до принципу рецептурного відпуску ліків.

"Є відповідне доручення, щоб запровадити рецептурний відпуск медпрепаратів. Звісно, залишиться група безрецептурних, - ніхто не відпускатиме зеленку за рецептом", - зазначив міністр.

Читайте також:

Практично на всі медичні програми не вистачає грошей

До кінця року в Україні запровадять рецептурний відпуск ліків

Міністр охорони здоров'я витратив мільйон на концерт з бенкетом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: