В Україні ліквідують паспорти старого зразка: кому доведеться оформити ID-картку і скільки це коштує

В Україні ліквідують паспорти старого зразка: кому доведеться оформити ID-картку і скільки це коштує

Державна фіскальна служба України

Уряд хоче, аби у всіх були пластикові ID-картки

В Україні ліквідовують паспорти старого зразка. Замість того, щоб вклеювати фото у звичну книжечку, доведеться оформлювати пластикову ID-картку. Такі зміни до законодавства пропонує уряд і вже зареєстрував у Раді законопроєкт.

Скільки коштуватиме ця послуга і хто першим має оформити собі новий документ — у сюжеті Сніданку з 1+1.

Вклеювати фото в паспорт більше українці не будуть. Уряд хоче, аби у всіх були пластикові ID-картки. Позбавляти паперових книжечок будуть поступово: у 25 і 45 років. Це затвердять законом. Документ зареєстрували в Раді. Якщо його ухвалять, то усі паперові паспорти у формі книжечки матимуть термін дії. Коли він скінчиться, треба буде оформити пластик. 

Світлана працює в банку. З практики роботи з клієнтами знає, скільки незручностей виникає з пластиковими паспортами. Не скрізь вони є повноцінними без паперового витягу про реєстрацію. "Якщо його не заламінувати, то він стане непридатним за кілька місяців. Якщо заламінувати, то як носити цей лист А4. Якщо місце реєстрації змінюється, то відстежити це складно. У паспорті ми відразу хронологію бачимо. Тут в паперовому носії це складно", - розповідає жінка. Крім того, вона невдоволена, що і їй доведеться отримати ID-картку.

Наразі коштує ID-картка на заміну паспорта зразка 1994 року 745 гривень. Якщо треба оформити терміново - це плюс 113 гривень. 

В Україні ліквідовують паспорти-книжечки

В Україні ліквідовують паспорти-книжечки

Нових паспортів не уникнути. Папір на пластик доведеться замінити раз і на завжди: коли виповниться 25, або 45 років – замість вклеювання фото. Далі нова ID-картка оновлюється що десять років. Безстроковими паперові паспорти будуть лише в тих, хто встиг вклеїти фото до 45 років ще до ухвалення нового закону.