В Україні майже всі закупівлі дорогих ліків контролюють дві компанії

Президент Ющенко із посиланням на СБУ розповів про те, що відбувається на ринку держзакупівель ліків від раку та туберкульозу в Україні.

Державні закупівлі дорогих лікарських засобів в Україні фактично монополізовано - 90% держзакупівель ліків за програмами "Онкологія", "Туберкульоз", "СНІД", "Розсіяний склероз" контролюють дві фінансові групи.

Про це заявив президент Віктор Ющенко із посиланням на інформацію Служби безпеки. Глава держави звернувся до прем'єра Юлії Тимошенко з проханням вжити заходів для удосконалення системи державних закупівель ліків і виробів медичного призначення.

Ющенко висловив стурбованість ситуацією, що склалася у сфері закупівлі лікарських засобів і попросив Тимошенко врегулювати питання, зокрема, шляхом внесення змін до нормативно-правових актів уряду та зацікавлених органів виконавчої влади, а також створення конкурентного середовища та захисту конкуренції у цій сфері. Про результати цієї роботи Тимошенко має поінформувати президента особисто.

"Недоліки чинної нормативно-правової бази створюють передумови до неефективного використання бюджетних коштів, що витрачаються на зазначені цілі", - констатував Ющенко.

За його оцінкою, основними проблемами є зловживання під час вибору переможців тендерів і нераціональне визначення номенклатури та обсягів закупівлі лікарських засобів, у результаті чого потреби регіонів задовольняються несвоєчасно та нерівномірно. В залежності від регіону, існує дефіцит одних препаратів та надлишок інших.

Крім того, Ющенко звернувся з листом до першого заступника голови Антимонопольного комітету Олександра Мельниченка, де вказав на недоліки чинної нормативно-правової бази, які створюють передумови до неефективного використання бюджетних коштів.

"Основною проблемою є зловживання під час вибору переможців тендерів, внаслідок чого ринок державних закупівель лікарських засобів фактично монополізовано", - обурився Ющенко.

Він попросив АМКУ вжити необхідних заходів відповідно до компетенції для забезпечення дієвого контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції під час здійснення закупівель ліків і  виробів медичного призначення за кошти державного бюджету.

Перший заступник голови відомства має також інформувати президента про свою роботу особисто.

Нагадаємо, раніше прем'єр Юлія Тимошенко оголосила місячну перевірку зловживань під час закупівлі медичних препаратів і обладнання. Відповідну роботу проведе спеціальна комісія з розслідування корупційних дій при закупівлі медичного обладнання та ліків за державний кошт у 2007-2009 роках.

Раніше з'явилася інформація про те, що Міністерство охорони здоров'я закуповувало медичне обладнання та ліки за завищеними в кілька разів цінами. За цим фактом Генпрокуратура вже порушила справу.

Читайте також:

Тимошенко взялася за медичні зловживання

Близько 30 зарубіжних фармкорпорацій випробовують ліки на українцях

Більшості померлих від грипу на Львівщині не допоміг "Таміфлю"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: