В Україні ввели обов'язкове маркування трансгенних продуктів

Будь-яка наявність ГМО в продукті обов'язково має бути позначена на етикетках.

Кабмін зобов'язав вітчизняних виробників зазначати на упаковці вміст генно-модифікованих організмів в продуктах. Про це рішення уряду повідомив сьогодні журналістам перший заступник міністра економіки Сергій Романюк.

"Таким чином будь-яка наявність ГМО в продукті обов'язково має бути позначена на етикетках будь-якого вітчизняного продовольчого товару… Виробники будуть зобов'язані на етикетках зазначати, чи є в продукті ГМО і процентне співвідношення", - наголосив він.

За його словами, постанова набирає чинності з моменту її підписання. Романюк повідомив, що вартість дослідження з визначення наявності ГМО буде розраховуватись Держкомстандартом і погоджуватись з Мінекономіки.

Нагадаємо, за даними Всеукраїнської екологічної ліги, останні 4 роки частка генетично модифікованих продуктів на українському ринку зросла до 30%.

Найчастіше трансгени зустрічаються у м’ясних, молочних продуктах, кондитерських виробах. Генетично модифіковані продукти дешевші, ніж натуральні, до того ж, імпорт харчових продуктів на територію України практично безконтрольний.

Читайте також:

Тимошенко вимагає знизити ціни на харчі, бо декому вже "дах зірвало"

В Україні хочуть прирівняти вагітність до професії

Третина економіки України опинилася в "тіні"

Україна вимирає від дефіциту йоду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: