В Україні масово вирубують ліси: СБУ взялась за справу, а люди намагаються привернути увагу до місцин, де були дерева (фото, відео)

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні масово вирубують ліси: СБУ взялась за справу, а люди намагаються привернути увагу до місцин, де були дерева (фото, відео)

Що відбувається з екологією України.

Вирубка лісів України є великою проблемою для країни. Вплив знищення лісів на екологію видно не одразу, але він вкрай згубний. 

Правоохоронці викривають вирубку

29 квітня СБУ повідомила про викриття та блокування схеми масштабного розкрадання державних лісових ресурсів у Закарпатській області. 

Фото: СБУ

За попередніми оцінками, незаконна вирубку лісу завдала державі збитків на майже 14 мільйонів гривень. 

"Правоохоронці встановили причетність службових осіб держпідприємства "Хустське лісодослідницьке господарство" та Ужанського національного природного парку до масштабних вирубок лісу на ввірених їм територіях лісового фонду. У межах кримінального провадження під час оглядів ділянок з фахівцями-екологами співробітники СБУ встановили факти систематичного проведення незаконних рубок та завдання шкоди природоохоронному фонду", - йдеться у повідомленні СБУ. 

Крім того, оперативники спецслужби блокували незаконну діяльність службовців державного підприємства "Брустурянське лісомисливське господарство". 

Керівник підприємства дозволив переглянути межі земельних ділянок, що призвело до виведення з державної власності земель лісового фонду загальною площею у майже 6 гектарів. 

Фото: СБУ

Ще 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону на проведення суцільних рубок головного користування ялицево-букових лісів на стрімких схилах Карпатського регіону. Але проблема досі є.

Як страждає екологія України

Тільки за останній тиждень було два повідомлення про екологічний стан через відсутність лісу там, де він раніше був.

25 квітня користувач Facebook Олександр Хеч, який живе у Волинській області, опублікував фото найбільшого озера України Світязь, в якому суттєво впав рівень води.

Ось таке тепер озеро Світязь, мінімум 500 метрів від альтанок,вже треба йти до води. Фото зроблені 25/04/2020

Опубліковано Alexander Hech Субота, 25 квітня 2020 р.

Це відбувається через знищення лісу навколо озера. Вирубка впливає на все навколо.

24 квітня активіст Вадим Слюсарчук повідомив, що у Ніжинському районі Чернігівської області, недалеко від села Мильники, на землі утворилася справжня пустеля та показав страшні фото.

Фото: Фото з соціальних мереж

Раніше на цій території не бувало такого.

"Тільки в десятці кроків від села Мильники Ніжинського району почала утворюватися справжня пустеля, яка вже не перший день несе за собою тонни піщаного пилу, як в кращих традиціях фільмів про Сахару", - написав Слюсарчук.

Фото: Фото з соціальних мереж

Це сталося через те, що в цьому місці постійно вирубують ліси, висушують канали та болота. Земля засихає, а вітер піднімає частинки ґрунту у повітря.

Що робити

Очевидно, що закону Зеленського про заборону вирубку лісів недостатньо, а правоохоронці не встигають побачити все. Тому на допомогу йдуть активісти.

Міжнародний фонд "Відродження" оголосив конкурс "Виявлення зловживань щодо довкілля та використання природних ресурсів". У конкурсі пропонують брати участь активістам та громадським організаціям, які с мають досвід практичної роботи у сфері захисту довкілля та досвід впровадження проєктів з антикорупційною тематикою. 

Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України

Вони хочуть зафіксувати максимальну кількість порушень, які мають стосунок до екології.

Наступна публікація