Нові штрафи знизили кількість загиблих у ДТП на 40%

У ДАІ вважають, що суттєве зменшення кількості транспортних пригод пов'язане з впровадженням високих штрафів.

Після посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху в Україні значно зменшилась кількість ДТП, в тому числі зі смертельними випадками.

Про це повідомив начальник департаменту ДАІ МВС Сергій Коломієць. Зокрема, за його словами, за січень-лютий  кількість ДТП із постраждалими зменшилась на 38,1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Кількість загиблих в ДТП зменшилась на 42% (з 1045 до 606 осіб), кількість травмованих учасників дорожнього руху – на 40%.

"В 2007 році щодобово на автошляхах в середньому гинуло 26 осіб, а в 2008 році цей показник знизився до 21 особи. При цьому в період від 17 листопада по 31 грудня цей показник складав 15 загиблих, а в січні-лютому 2009 року – лише 9 загиблих на добу", - сказав він.

За словами Коломійця, в Україні після введення нових санкцій за порушення правил дорожнього руху ситуація з аварійністю є найкращою в порівнянні з Білорусією, Казахстаном та Росією.

Коломієць також спростував інформацію про те, що співробітники ДАІ застосовують санкції переважно до власників недорогих авто. Він заявив, що з 1,3 млн. протоколів про порушення ПДР 25% припадає на автомобілі престижних марок. Що стосується порушень, які були зафіксовані способом фото- та відеофіксації, кількість дорогих авто складає 33,8%.

Згідно нового закону про регулювання відносин у безпеці дорожнього руху, розміри штрафів за правопорушення на дорогах були суттєво збільшені. Зокрема, штраф за проїзд на заборонений сигнал світлофора становить 170-204 грн., а за керування транспортним засобом у нетверезому стані - 1360-2550 грн.

Читайте також:

ДАІшники жезлом "вбивали" в скутериста правила дорожнього руху

Водій судиться з приладом та ДАІ

Полтавські ДАІшники патрулюватимуть вулиці на вертольоті

Таксисти почали всеукраїнський страйк через підвищення штрафів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: