В Україні - перші місцеві вибори за нової влади

0 8 ранку 31 жовтня в Україні відкрилися понад 33 тисячі виборчих дільниць. Ці вибори вперше проводяться за змішаною пропорційно-мажоритарною системою.

У неділю, 31 жовтня, в Україні проходять вибори до місцевих органів влади. О 8:00 ранку відкрилися більше 33 тисяч виборчих дільниць, які працюватимуть до 22:00 (нагадаємо, що цієї ночі Україна перейшла на зимовий час).

Це перші вибори після президентських перегонів на початку року, на яких перемогу здобув Віктор Янукович. Вибори також вперше відбуваються за новим виборчим законом.

- Пам'ятка виборця

31 жовтня не переобиратиметься влада в Києві, а також депутати Тернопільської облради – вони були обрані на позачергових виборах, які пройшли після 2006 року.

Ці вибори вперше проводяться за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: половина депутатів місцевих рад обирається за партійними списками, половина - в одномандатних округах, хоча висувати кандидатів у цих округах можуть лише місцеві партійні організації.

За змішаною системою обираються депутати Верховної ради Криму, а також обласних, районних і міських рад. Водночас, депутати сільських і селищних рад обираються за мажоритарною системою.

Остаточні підсумки голосування мають бути підбиті не пізніше 5 листопада.

Підготовка до цьогорічних місцевих виборів відбувалася на тлі обопільних звинувачень партії влади і опозиції у порушенні закону про вибори.

Зокрема, опозиція заявляла про численні порушення, серед яких друкування зайвих бюлетенів, арешти, затримання та залякування кандидатів, а також підкуп виборців та використання чиновниками владних повноважень для впливу на результати голосування.

Натомість глава держави запевнив, що за будь-адміністративний тиск з боку представників влади на виборців будуть як мінімум звільняти. "Вони не повинні заважати людям голосувати. Вони не повинні заважати волевиявленню людей", - сказав Віктор Янукович.

Заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман пообіцяла, що за спроби тиску на виборців або фальсифікацій під час голосування винні в цьому нестимуть відповідальність, зокрема і кримінальну.

За місцевими виборами в Україні стежитимуть 490 спостерігачів від іноземних держав і міжнародних організацій і 1917 спостерігачів від всеукраїнських громадських організацій.

Серед міжнародних організацій - представники Українського конгресового комітету Америки, Ради Європи, ОБСЄ, Європарламенту та міжпарламентської Асамблеї держав-учасниць СНД.

Місцеві вибори мають показати, чи вдасться найбільшій у парламенті Партії регіонів зміцнити свої позиції і взяти під контроль органи місцевої влади у західних та центральних областях країни, де за Віктора Януковича на президентських виборах голосувала меншість електорату. Оглядачі також зауважують на підвищеному інтересі політиків до контролю за місцевими органами влади, бо ті опікуються земельними питаннями, включно з орендою і продажем.

Слідкуйте за перебігом подій на місцевих виборах на сайті ТСН.

Читайте також:

Янукович наказав годувати виборців і поїти їх чаєм

Спостерігачі: Україна до виборів готова

У Росії задоволені виборчою кампанією в Україні

Міліція готується до провокацій на виборах

Аналітика. "31 октября: выборы без победителей"

ВідеоВ Україні - перші місцеві вибори за нової влади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: