В Україні може виникнути новий фронт: білоруси таємно запрошують на свій кордон прикордонників ФСБ РФ

Дата публікації
Перегляди
74к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні може виникнути новий фронт: білоруси таємно запрошують на свій кордон прикордонників ФСБ РФ

Фото: atributia.ru

Якщо розвідувальні пости створять, росіяни бачитимуть рух техніки в прикордонній смузі і слухатимуть весь ефір.

У секретному листі, який направили до Москви силові структури з Мінська, і який ексклюзивно є в розпорядженні ТСН.Тижня росіянам пропонують "створення розвідувальних пунктів на кордоні з Україною задля виконання спільних завдань”. Тож спільний з нами кордон планують завести прикордонні підрозділи російської ФСБ.

Про це йдеться в матеріалі кореспондента ТСН.Тиждень Андрія Цаплієнка.

Російський триколор над прикордонним українським кафе нікого не бентежить. Прапор країни агресора за шість років війни навіть не намагались зафарбувати. “Три сестри” - така назва цього генделика на кордоні України, Білорусі та Росії. Час тут наче зупинився, три слов’янські країни в уяві багатьох мешканців півночі Чернігівщині ще й досі - добрі сестри. "В кожній хаті є хтось або з Росії, або з Білорусі. Колись цей конфлікт закінчиться. Ми надіємося на мир. На дружбу", - каже жителька села Гірськ Тамара Лісогор.

Російський прапор на вивісці і ще один український зовсім поруч, над меморіалом героя, який загинув на Донбасі. "Так історично сталося, у нас багато людей в Росії та Білорусі, у нас нема ворожого ставлення" – додає жителька села Світлана Піщур.

Людей з подібними поглядами є і на Донбасі, але їх достатньо й тут, за дві сотні кілометрів від столиці. Саме на таких розраховує ворог, коли використовує миролюбних мешканців у своїх планах щодо руйнування України.

Схід, Південь, а тепер ще й на Північний Захід - так поступово оточує Україну недружній кордон. Тут, у точці, де сходяться краями Україна, Росія та Білорусь, ще й досі стоїть пам’ятник слов’янській дружбі - «Три сестри». Сьогодні він виглядає, як знущання. А документ, знайдений українськими спецслужбами, доводить: в нас офіційно додається ще тисяча кілометрів протистояння з ворогом.

Це перехоплений лист головного білоруського прикордонника Анатолія Лаппа своєму російському колезі, першому заступнику ФСБ Володимиру Кулішову. В ньому російським силовикам пропонується створити постійні розвідувальні пости вздовж усього українсько-білоруського кордону. Ці об’єкти в листі називаються спільними постами радіоелектронної та технічної розвідки. На них будуть працювати російська розвідувальна техніка і російські силовики. "Ми вживаємо контррозвідувальних заходів, розуміємо, що може бути створений союз і спільні Збройні Сили або Збройні Сили під єдиним командуванням", - заявляє командувач Об’єднаних Сил Збройних Сил України Сергій Наєв.

Лист з запрошенням російських ФСБівців на український кордон датований 17 грудня минулого року. Саме з того часу на тихих білоруських заставах почалася метушня. "На активних напрямках вони несуть службу більш інтенсивно. Останній час ми спостерігаємо частіше ними несення служби, і пішим чином, і в нічний час, і з використанням техніки",  - додає начальник відділу інспекторів прикордонної служби "Задеріївка" Олег Омельчишин.

Якщо розвідувальні пости створять, росіяни, як на долоні, бачитимуть рух техніки в прикордонній смузі і слухатимуть весь ефір - від мобільних телефонів до зашифрованих засобів зв’язку. "Вони будуть використовувати засоби такі самі, як на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей", - переконує командувач Об’єднаних Сил Збройних Сил України Сергій Наєв.

Удар з флангу: Білорусь кличе російських військових на кордон з Україною

Удар з флангу: Білорусь кличе російських військових на кордон з Україною

Донедавна білоруський напрямок вважався настільки спокійним, що справа дійшла до розформування декількох військових частин. Зокрема найдавнішої в країни - А4558 в Ніжині. За колючим дротом  потужне артилерійське, ракетне та стрілецьке озброєння. Саме тут, у разі агресії, батальйони територіальної оборони мали б отримувати зброю. Втім, уже два місяці поспіль з частини вивозять обладнання, а військових попереджають про скорочення. "На мою думку, це зрада державних інтересів на сьомому році війни, це запитання до керівництва, чому так", - каже військовослужбовець військової частини А4558 Анатолій.

До сьогодні північно-західний фланг українського кордону не викликав занепокоєння. Доки Олександр Лукашенко демонстрував дружнє ставлення до України. Втім, зараз, коли крісло під білоруським очільником відчутно захиталось, “бацька”, схоже, вирішив зробити подарунок Путіну і пустити ФСБівців на український кордон. «Росія давно просить, щоб на наших кордонах з'явилися російські прикордонники. Якщо Росія пришле своїх людей на межу, то це буде новий знамення, яке об'єднає опозицію", - переконаний білоруський військовий аналітик Александр Алесін.

Та чи не закінчиться гра за владу між двома одіозними слов’янськими лідерами тим, що проти України розгорнуть білоруський фронт? Не лише на папері.

Наступна публікація