Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні можуть у 10 разів прискорити оформлення земельних ділянок

Над проектом потрібних змін уже працюють у Кабінеті міністрів.

Урядовці вивчать іноземний досвід для того, щоби спростити оформлення земельних ділянок для українців. Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Зі слів заступника керівника цього міністерства Лева Парцхаладзе, на засіданні робочої групи щодо розвитку адміністративних послуг в регіонах під головуванням віце-прем’єра Геннадія Зубка Мінагрополітики, Мінекономіки та Держгеокадастр дістали доручення вивчити кращий іноземний досвід та надати пропозиції щодо скорочення строків та процедур оформлення земельної ділянки. Оптимізація має стосуватися процедур безоплатної приватизації, передачі у користування або продажу з земель державної чи комунальної власності.

ВідеоЧерез бюрократичні перепони Україна не може отримати допомогу від міжнародних донорів

Бажання допомогти є, можливості є, а от закон не дозволяє. Через бюрократичні перепони Україна часто не може отримати допомогу від міжнародних донорів чи благодійників. Волонтери кажуть, нині майже нереально ввезти пожежну машину, яка не відповідає стандарту Євро-5. А оформлення стареньких авто чи бусів для зони ООС займає місяці. 

Через бюрократичні перепони Україна не може отримати допомогу від міжнародних донорів

Новації покликані будуть зменшити бюрократичну складову та можливість корупційних дій, після чого послуга може надаватися вдесятеро швидше, ніж зараз. “Сьогодні, щоб оформити земельну ділянку, потрібно у прямому сенсі слова, пройти всі кола пекла. 54 документи, від 9 місяців до 2 років проходження процедур. Це велике адміністративне навантаження на наших громадян і зайве затягування процедур, яке, окрім всього, стримує розвиток економіки та перешкоджає залученню нових інвестицій. Тому зараз спільно з профільними відомствами та експертами вивчається можливість оптимізації цієї послуги”, — пояснив Парцхаладзе.

У планах чиновників переглянути пакет документів для оформлення землі, впровадити онлайн-процедури замість походів кабінетами, надати можливість місцевим органам влади здійснювати державну реєстрацію земельних ділянок, удосконалити процедуру нормативної грошової оцінки, обмежити строки підготовки та проведення процедур тощо.

Реформа адмінпослуг земельні ділянки інфографіка Мінрегіону
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Залиште свій коментар

Вибір редакції