Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні можуть удвадцятеро збільшити штрафи маршрутникам за відмову везти пільговиків

Найчастіше з хамством водіїв стикаються пенсіонери та ветерани АТО/ООС.

Українська влада готується підвищити штрафи для маршрутників, які відмовляються перевозити пільговиків. Покарання за це може зрости одразу удвадцятеро, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Київ, близько опівдня, зупинка маршруток. Сергій шукає водія, з яким днями поконфліктував – маршрутник почав хамити не йому, а учаснику бойових дій старшого віку: "Він почав йому мат-перемат, два пільговика є, стандартна казка, хоча законом не регламентовано". Шофер знаходиться швидко, свого опонента одразу згадує, з’ясування стосунків переростає в сварку. Кермувальника теж звати Сергій, він переконує, що розлютився, бо йому не показали посвідчення. Від водія вимагають викликати керівництво, бо в маршрутці неможливо зрозуміти, чия вона. Обурені АТОвці пояснюють, що водіїв, які не хочуть везти пільговиків, стає менше: "Такі випадки рідко, тому ми так різко реагуємо".

ВідеоУряд хоче збільшити штрафи для маршрутників, які відмовляються перевозити пільговиків

Удвадцятеро більше доведеться викласти тим водіям, які безпідставно відмовляються перевозити пільговиків. Перевізники говорять - наразі зазнають збитків через те, що ніхто не компенсує їм проїзду цих пасажирів. Як вирішують конфлікти між собою кермувальники та пільговики - у сюжеті.

Уряд хоче збільшити штрафи для маршрутників, які відмовляються перевозити пільговиків

Проблему на законодавчому рівні хочуть вирішити українські чиновники – проект підвищення штрафів з 136 до 2550 грн за подібне порушення вже пройшов перше читання. У народі ж найпопулярнішим способом провчити водія маршрутки стало взяти товаришів із посвідченнями учасників бойових дій і їздити конкретним автобусом кілька годин. Так робили в Чернівцях, коли шофер образив морського піхотинця. У Запоріжжі колишні бійці перекрили дорогу маршруткам після того, як один із водіїв розбив губу ветерану Іловайська та виштовхав його з маршрутки.

У Львові ж водії стверджуть, що 65% їхніх пасажирів – це пільговики, здебільшого пенсіонери, і возити їх дуже збитково: "За перевезення пільговиків не відшкодовуються кошти у тому обсягу, у якому б мали. Наші депутати дуже добрі, дають пільги на право і на ліво, але фінансувати не мають з чого, їм не вистачає бюджету". Поки штрафи призначили не для перевізників, а для водіїв, санкція – це більш, як третина зарплатні. Перевізники жаліються, що скоро просто нікому буде працювати. "У нас шалений дефіцит водіїв", - запевняють вони.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції