В Україні можуть запровадити покарання для лікарів, які відмовляють людей від вакцинації

Ідею озвучила народний депутат Ольга Богомолець.

Епідемії хвороб, про які у світі забули кілька десятиріч тому, можуть накрити Україну. Про це попереджають фахові лікарі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Ніхто вже не приховує, що у нас є правець, що у нас є коклюш і у нас вже кір цього року розповсюджується дуже швидко", - твердить експерт ЮНІСЕФ Катерина Булавінова. "Наші діти хворіють на недуги, які вже давно забули в цивілізованих країнах світу. Україна має найнижчі показники охоплення вакцинацією серед усіх європейських країн. Це треба змінити", - вважає керівник МОЗу Уляна Супрун.

ВідеоУкраїнські лікарі попередили про можливу епідемію небезпечних хвороб серед дітей

Цього року ледве не всією країною рятували Надійку Савушкіну. Через банальну подряпину на нозі в організм потрапив правець – смертельно небезпечна хвороба, щеплень від якої дівчинці не робили. Діагноз встановили, вже коли дитина зі страшними судомами потрапила у реанімацію. Зупинити хворобу могла спеціальна сироватка, якої в Україні не було. Її знайшли за кордоном, оплатили і привезли благодійники. Мамі дівчинки досі важко згадувати пережите, бо в дитини залишилися скривлений хребет і постійний біль у нозі. "Раджу всім мамам, що б лікарі не казали, а ці всі щеплення робити! Страшно, не страшно, а робити їх треба, щоб випадків таких більше не було", - каже Ірина Савушкіна.

Діти не щеплені, бо вакцини останні чотири роки були у дефіциті – держава їх закуповувала із запізненням. Тепер ситуація поліпшується. "Сьогодні вакцини в наявності майже всі, починаючи з пологового будинку. Можу сказати, що відсутня лише вакцина від кору, паротиту, краснухи, якою діти починають щеплюватись в однорічному віці. Вона очікується, обіцяють, в кінці 2016 року", - каже імунолог Ольга Костенко. За її даними, батьків, які відмовляються вакцинувати дітей, меншає.

Тепер у "тренді" не відмовлятися від щеплень узагалі, а перебирати вакцинами. Наприклад, після кількох випадків хвороб дітей люди приписали деяким медпрепаратам небезпечні ускладнення, а лікарі своїми озвученими підозрами лише додали авторитетності чуткам про погану якість вакцин. З такими упередженими щодо вакцин батьківськими настроями обіцяють боротися ледве що не адміністративною відповідальністю для лікарів і посадовців. "Вони самі кажуть людям, що не треба вакцинуватись. Я вважаю, це злочини, які треба відслідковувати, і такі лікарі мають каратися. Має бути чітко сформульована адміністративна відповідальність тим людям, які дозволяють собі надавати нефахові, некваліфіковані консультації і тлумачення, які приводять до масового антивакцинального психозу у населення", - вважає голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

Кореспондент ТСН Оксана Щербина

Що потрібно знати про вакцинацію дітей, інфографіка

Що потрібно знати про вакцинацію дітей, інфографіка,  частина 2,

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: