В Україні на свинячий грип захворіли вже 67 людей

У регіонах, де зафіксовано хоч один випадок захворювання на грип A/H1N1, усіх хворих лікують за єдиним протоколом.

В Україні виявлено 67 випадків захворювання на пандемічний грипу A/H1N1, в тому числі 14 випадків - смертельні. Про це заявив перший заступник міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець, коментуючи ситуацію з епідемією грипу в країні.

Разом з тим він підкреслив, що якщо в регіоні виявлено хоча б одну людину, хвору на пандемічний грип, то всіх хворих лікують за єдиним протоколом, що регулює надання медичної допомоги при захворюванні на грип A/H1N1.

"Якщо в регіоні є хоча б одна людина, яка має пандемічний грип, то, фактично, всі хворі можуть мати цей вірус. Тому лікування, незалежно від того, є цей вірус чи ні, за певних важких формах повинно проходити по одному протоколу та ведення цих хворих абсолютно однакове, незалежно від того, пандемічний це грип чи ні", - заявив він.

Лазоришинець також повідомив, що в Україні станом на вівторок на грип захворіли 1 млн 31 тисяча 587 осіб, з них 52 тисячі 742 особи перебуває у стаціонарах, що значно менше, ніж у попередню добу.

При цьому він підкреслив, що в цій ситуації намітилося 2 позитивних моменти: на 115 осіб зменшилась кількість осіб, які перебувають у реанімації, і на 5 осіб менше перебувають на штучній вентиляції легень.

Крім того, зі стаціонарів і амбулаторного лікування виписалися 13,5 тисяч осіб. "Можна говорити про стабілізацію ситуації з деякими моментами поліпшення", - додав Василь Лазоришинець.

"На сьогоднішній день ми не можемо прогнозувати, що буде завтра, післязавтра ... проте кількість регіонів, які пройшли епідпоріг, залишається такою ж - 14", - зазначив він.

При цьому Лазоришинець не зміг дати відповідь на питання, чи буде продовжено карантин у західних регіонах, а також чи будуть відновлені заняття в школах і вузах. За його словами, таке рішення приймає головний державний санітарний лікар. Разом з тим, на його думку, епідемічний процес триває.

"На мою думку, карантин необхідно продовжувати", - зазначив перший заступник міністра охорони здоров'я.

Нагадаємо, представники Всесвітньої організації охорони здоров'я вважають статистику щодо кількості померлих від свинячого грипу A/H1N1 в Україні помилковою. За словами експертів, досвід спостереження за поширенням недуги в інших країнах свідчить, що вірус свинячого грипу відразу починає домінувати над іншими.

Щоправда, за їхніми словами, в деяких випадках хвороба може проходити без ускладнень, і тому немає потреби звертатися до лікаря.

Читайте також:

Виробник "Таміфлю" заробив на епідемії мільярд доларів

У Польщі вимагають відзвітувати за лікі, відправлені в Україну

У Донецьку важко хвора на свинячий грип жінка народила здорову дитину

Тимошенко: захворюваність на грип впала в чотири рази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: