Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні набирає обертів кіберспорт: як відрізнити ігромана від професійного спортсмена

У Дніпрі відбудеться всеукраїнський чемпіонат з призовим фондом у мільйон гривень.

Кіберспорт набирає обертів - восени в Дніпрі відбудеться чемпіонат України з призовим фондом 1 мільйон гривень. Їх отримає команда з п'яти осіб, яка стане найкращою. Як відрізнити – ваша дитина ігроман чи майбутній мільйонер, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Ростиславу 17 і він – кіберспортсмен. Щодня присвячує комп’ютерним іграм чотири години. Рік тому "стрілялкою" в командній грі виграв 50 тисяч гривень, але планує заробляти значно більше. 

Так, на вихідних у Нью-Йорку відбувся чемпіонат світу з кіберспорту. За перше місце 16-річний переможець отримав рекордні 3 мільйони доларів. А 13-річному аргентинцю на іншому турнірі за п’яте місце вручили 900 тисяч.

Відео Шалені гроші за гру за комп’ютером: в Україні набирає обертів кіберспорт

Восени в Дніпрі пройде чемпіонат України з призовим фондом в 1 мільйон гривень. Їх отримає команда з 5 осіб, яка стане найкращою. Як відрізнити – ваша дитина ігроман чи майбутній мільйонер – розбиралася ТСН.  

Шалені гроші за гру за комп’ютером: в Україні набирає обертів кіберспорт

У команд є менеджери та навіть психологи. Професійних кіберспортсменів перекуповують команди – все, як у тому ж футболі. Вони мають контракти та отримують зарплату. Аби потрапити на міжнародний турнір, необхідно пройти онлайн-відбір. Спробувати свої сили може будь-хто. 

У Федерації кіберспорту України розповідають, що серед учасників з 30 країн світу українців не було. Один гравець намагався пройти відбір, але через поганий інтернет – не зміг. Восени в Дніпрі проведуть наш український чемпіонат з призовим фондом 1 мільйон гривень. Зараз в областях проводять відбірні тури.

Психолог каже – навіть у назві дисципліни є хитрість. Зі словом "спорт" таке захоплення легше сприймати.

"Дуже важливо розрізняти дійсно, де залежність, де це професійне заняття кіберспортом. Бачите, як назвали – саме кіберспорт, начебто така гра слів", – каже психологиня Катерина Гольцберг. 

Наголошує, що варто адекватно оцінювати свої можливості та розуміти, що до кіберспорту ще треба дорости.

"В більшості підлітків це звичайна ігрова залежність, яка, можливо, і переросте в кіберспорт, але у одиниць серед мільйонів", – каже вона. 

Жінка називає ознаки ігрової залежності. Якщо ви помітите їх у своєї дитини - варто втрутитись: "По-перше, це втрата звичайного ритму життя. Вона відсторонюється від звичайних потреб – там в їжі, вона там може навіть не помічати, що вона там хоче до туалету сходити".

Психолог нагадує, що Всесвітня організація охорони здоров’я вже визнала ігроманію психічним розладом. Залежність від онлайн та відеоігор внесли в каталог захворювань – тим часом Федерація кіберспорту бореться за те, щоб в України кіберспорт визнали офіційно. 

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Залиште свій коментар

Вибір редакції