В Україні набула чинності міжнародна конвенція про кримінальну відповідальність за фальшиві ліки

Документ ратифікували п'ять країн.

У суботу, 2 січня, почала діяти конвенція Ради Європи "Медікрім", стороною якої є Україна.

Про це повідомляє Європейська правда  з посиланням на прес-службу Ради Європи.

Цей міжнародний договір підписала 21 держава ще в 2011 році, проте чинності документ набув 1 січня 2016 року після того, як його ратифікували п'ять перших країн - Україна, Молдова, Угорщина, Іспанія та Гвінея. Інші держави, які підписали конвенцію, поки не завершили процес ратифікації.

"Медікрім" – це перший міжнародно-правовий документ, що зобов'язує держави-учасниці встановити кримінальну відповідальність за:

- виробництво фальсифікованої медичної продукції;

- постачання, пропозиція про постачання і торгівлю підробленою медичною продукцією;

- фальсифікацію відповідних документів;

- несанкціоноване виготовлення чи постачання медичної продукції, а також виведення на ринок медичного обладнання, що не відповідає необхідним вимогам (або подібні злочини).

Конвенція є основою для налагодження співпраці країн-учасниць на національному та міжнародному рівні в різних адміністративних сегментах. Документ передбачає заходи, спрямовані на координацію зусиль на національному рівні, заходи щодо попередження порушень у державному та приватному секторі, а також заходи щодо захисту прав потерпілих і свідків.

Водночас з 1 січня вступає у дію ЗВТ між Україною і Євросоюзом. У зв'язку з цим в новорічному зверненні президент України Петро Порошенко заявив, що за кілька років Україна компенсує завдані Росією збитки.

Водночас, з 10 січня 2016 року, забороняється до ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації.

Мінекономрозвитку пропонує повністю заборонити ввезення, зокрема, м'яса великої рогатої худоби, свинини, риби, шоколаду, пива, горілки, сигарет, обладнання для залізниць або трамвайних колій, інсектицидів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: