В Україні набув чинності закон про передачу Андріївської церкви Константинополю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Між Україною та Вселенським патріархатом буде підписано "охоронну угоду" щодо використання церкви.

В Україні набув чинності закон про передачу Андріївської церкви в користування Вселенському патріархату.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Згідно з законом, Андріївська церква Національного заповідника "Софія Київська" передається в постійне користування Вселенському патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій для забезпечення реалізації прав громадян на вільне віросповідання.

"Використання Андріївської церкви Вселенським Патріархатом здійснюється з додержанням законодавства про охорону культурної спадщини", - наголошується у документі.

Окрім цього Україна і Вселенський патріархат підпишуть "охоронну угоду" щодо Андріївської церкви.

Нагадаємо, Верховна Рада 18 жовтня 237 голосами підтримала президентський законопроект про особливості користування Андріївською церквою в Києві, що входить до Національного заповідника "Софія Київська". Храм передали в безкоштовне користування Вселенському патріархату. Водночас будівля залишається власністю держави. 

Порошенко заявив, що рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху погоджено з церковними ієрархами та сприятиме прискоренню отримання Томосу про автокефалію УПЦ.

ВідеоВерховна Рада передала Константинопольському Престолу Андріївську церкву

Закон передає її Вселенському патріархату в постійне та безоплатне користування для здійснення богослужінь. При цьому храм роботи Расстреллі зостанеться в складі заповідника "Софія Київська" - тобто у власності держави. Із Вселенським Патріархатом буде укладено угоду, за якою працівники храму залишатимуться на своїх робочих місцях, реставрація пам'ятки не припинятиметься. 

Верховна Рада передала Константинопольському Престолу Андріївську церкву

Залиште свій коментар

Вибір редакції