В Україні набув чинності закон про поширення порнографії

Встановлено кримінальну відповідальність за продаж порнографії неповнолітнім, а провайдерів зобов'язали обмежувати доступ абонентів до ресурсів, які поширюють дитяче порно.

9 лютого 2010 року набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії", відомий як "Закон 404". Документ було опубліковано в газеті "Голос України".

Законом вносяться зміни до Кримінального кодексу України, закону про телекомунікації та про захист суспільної моралі.

У кримінальному кодексі розширено і модифіковано статтю про виготовлення, збут і поширення порнографії. Тепер карається також перевезення чи переміщення товарів, зображень та предметів порнографічного характеру (в т.ч. кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм) з метою розповсюдження та збут неповнолітнім таких об'єктів.

За поширення вищеназваних об'єктів, що містять дитячу порнографію, або примушування неповнолітніх до участі у цьому встановлено відповідальність у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією порнографічних предметів і засобів їх виготовлення.

У разі повторного вчинення злочину або якщо злочин вчинено групою осіб або якщо особа отримала дохід понад 3400 грн. планка покарання сягає 7-12 років позбавлення волі з відповідними вилученнями і забороною займати посади.

Законом про телекомунікації встановлюється обов'язок для операторів і провайдерів телекомунікацій на підставі рішення суду обмежувати доступ своїх абонентів до ресурсів, через які здійснюється поширення дитячої порнографії. Окрім того, оператори та провайдери мають зберігати та надавати інформацію про з'єднання свого абонента у порядку встановленому законом.

Закон про суспільну мораль поповнено новими визначеннями понять дитячої порнографії, обігу продукції сексуального характеру.

Також "з метою захисту морального та фізичного життя неповнолітніх" встановлено заборону на виготовлення (виробництво), зберігання, рекламу, розповсюдження, придбання продукції, що містить дитячу порнографію, ввезення, вивезення, транзит через територію України, поштова пересилка такої продукції, а також пропонування або надання доступу до продукції, що містить дитячу порнографію.

На думку медіа юристів, законодавець мав чіткіше прописати норму щодо порядку надання інформації про з'єднання свого абонента та термін зберігання такої інформації.

Читайте також:

За зберігання порно саджатимуть на 5 років

Сайт Вконтакте.ру оголошений порнографічним ресурсом

В Україні почали заарештовувати за порнофільми

У комісії з питань захисту моралі розповіли, як порнографія шкодить організму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: