В Україні надавати допомогу з часткового безробіття будуть по-новому: деталі

В Україні надавати допомогу з часткового безробіття будуть по-новому: деталі

Фото: УНІАН

Уряд затвердив новий порядок надання допомоги з часткового безробіття та розширив коло підприємств - учасників державної програми.

В Україні збільшено кількість підприємств та працівників, які зможуть отримати державні виплати з часткового безробіття. Відповідне рішення у середу, 3 лютого, ухвалив Кабінет міністрів України.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, передає пресслужба відомства. 

За його словами, уряд затвердив новий порядок надання допомоги з часткового безробіття та розширив коло підприємств - учасників державної програми. 

"Програма направлена на підтримку як бізнесу, так і громадян. Сьогоднішнє рішення уряду збільшує кількість підприємств та працівників, які зможуть отримати державні виплати. Крім того, передбачається скорочення переліку необхідних для отримання допомоги документів та спрощення процедури. Ця допомога  дозволить людям зберегти роботу, а бізнесу почуватися більш впевнено в майбутньому та відновитись після вимушеного простою", - розповів Петрашко. 

Так, тепер програмою з часткового безробіття можуть скористатися всі підприємства виробничої сфери за наявності однієї з трьох підстав:

  • зупинення виробництва триває не менше 3 місяців і не перевищує 6 місяців, охоплює не менше як 20% чисельності працівників, у яких скорочення робочого часу становить 30% і більше;
  • зупинення виробництва є вимушеним;
  • зупинення виробництва відбувається через карантинні обмеження, встановлені КМУ.

Як повідомлялося раніше, в Україні на третину зросло безробіття. Кількість тих, хто зареєструвався в центрах зайнятості у 2020 році, сягнула майже пів мільйона осіб. З них 402 тисячі отримали грошову допомогу від держави.

В Україні будуть навчати безробітних ІТ-спеціальностям — Економічні новини

В Україні будуть навчати безробітних ІТ-спеціальностям — Економічні новини

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3457
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація