В Україні найбагатші у світі депутати

На відміну від багатьох республік колишнього СРСР, Україна має реалізовані права та свободи громадян. Але корупція та політичні проблеми заважають їй боротися з кризою.

Україні буде складно подолати економічну кризу без проведення політичної реформи та зміни Конституції.

Таку думку висловив колишній президент Польщі Александр Кваснєвський у своїй статті, опублікованій у виданні Süddeutsche Zeitung.

Екс-президент Польщі звернув особливу увагу на те, що Україна, "демократична держава з ринковою економікою", більше від інших, зокрема від своїх східноєвропейських сусідів, постраждала від економічної кризи. З цього Кваснєвський зробив висновок, що українська криза "не лише економічна, але ще і конституційна".

Після "помаранчевої революції" Україна різко зробила крок вперед. На відміну від багатьох інших колишніх радянських республік тут на практиці реалізовані права і свободи громадян, відзначає Кваснєвський.

Втім, він звертає увагу і на те, що правова система в державі слабка, а корупція залишається серйозною проблемою. Разом із тим, на переконання польського політика, в України вкрай високий економічний потенціал "і, ймовірно, найбагатший в світі парламент - якщо виходити з середнього статку його депутатів".

Головну проблему України Кваснєвський бачить у політичному протистоянні, яке в державі перевищує всі можливі норми, та причинами якого є не лише ідеологія, а ще й особисті чинники. Крім того, проблеми загострюються суперечністю Конституції, впевнений політик.

На його думку, подолати кризу Україні заважає невисока ефективність держави, що склалася внаслідок цих суперечностей. "Без конституційної реформи реформа економічна стає важкою, якщо не неможливою", - підкреслив Кваснєвський. Він впевнений, що головна проблема української політики - розподіл ролей між президентом, прем'єром, Кабінетом міністрів і парламентом.

Крім того, польський політик звернув увагу на конфліктні відносини між представниками влади в Києві та регіонах. Зокрема, у місцевих адміністрацій немає стимулів проводити вдумливу політику, оскільки успіхи української економіки ніяк не впливають на показники місцевих бюджетів.

Кваснєвський вважає, що при розробці нової Конституції України велику роль відіграватимуть три чинники. По-перше, необхідно уникнути заполітизовування процесу і будь-якої спроби підлаштувати Основний Закон під інтереси будь-якого політичного лідера. По-друге, до справи потрібно залучити громадян, щоб Конституція відображала волю народу. По-третє, необхідно врахувати власний, а також світовий досвід, аби уникнути відомих помилок і скористатися випробуваними досягненнями, впевнений політик.

"Лише нова державна архітектура може відродити ідеали "помаранчевої революції". А доки слабкість Конституції спустошує гаманці простих людей і тягне вниз економіку. Пора братися за справу", - додав Кваснєвський.

Нагадаємо, нещодавно Александр Кваснєвський заявив, що в України залишається все менше шансів подолати економічну кризу.

Для подолання кризових явищ екс-президент Польщі порадив Україні знайти баланс у відносинах із Росією та Європейським Союзом, не орієнтуючись лише на одного з цих партнерів. Також Кваснєвський запропонував українським політикам консолідацію і злагоджену роботу.

Раніше західна преса неодноразово критикувала українських політиків. Наприклад, наприкінці березня консервативна віденська газета Die Presse, говорячи про кризу, відзначила, що мало де в світі можна знайти таких цинічних політиків, як в Україні.

На думку австрійських журналістів, українські політики сваряться, "нібито їх не стосуються економічні та соціальні негаразди", в той час, коли кризові явища поглиблюються. Західні журналісти назвали українських політиків популістами і зазначили, що навіть слово "цирк" є занадто невинним для позначення їхньої діяльності.

Читайте також:

На Заході не знають таких цинічних політиків, як в Україні

Екс-президент Польщі: в України все менше шансів вийти з кризи

Польща і Німеччина попросили ЄС помирити Ющенка і Тимошенко

Європа: Україна невдало провела всі політичні реформи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: