В Україні накопичено 35 млрд тонн відходів

Мінприроди стверджує, що з цих 35 мільярдів тонн відходів близько 2,6 мільярда тонн є високотоксичними відходами.

Міністерство охорони навколишнього середовища оцінює концентрацію в Україні всіх видів відходів в обсязі близько 35 мільярдів тонн.

Про це повідомив директор департаменту екологічної безпеки Мінприроди Олександр Соколов. Він уточнив, що з цих 35 мільярдів тонн близько 2,6 мільярда тонн є високотоксичними відходами.

"Ми зараз володіємо повною інформацією про всі види відходів, які є в Україні. У нас 35 мільярдів тонн відходів, причому 2,6 мільярда тонн відходів - це високотоксичні", - сказав він.

За даними міністерства, щорічно в Україні загальний обсяг побутових відходів збільшується на близько 50 мільйонів кубометрів, а промислових на 175 мільйонів кубометрів.

"Що це таке? Це половина Бородянського району Київської області. Ми повинні провести заходи, при яких зупинити збільшення відходів, які гублять нашу землю, а потім вже наступний етап, ми повинні вже знищувати ті відходи, які накопичувалися протягом попередніх десятиліть", - сформулював Соколов завдання Мінприроди.

Зокрема, зазначив чиновник, міністерство вивчає можливість будівництва в Україні 8 заводів з переробки шин.

"12,5 мільйона штук покришок у нас накопичується (щорічно). Технологія, яка утилізує на 100%, в Україні немає жодної. Ми говоримо, що ми купуємо (для) 8 регіонів України технології, які є, які абсолютно не небезпечні для екології, які утилізують практично 95% даного виду відходів і вирішимо цю проблему ", - сказав представник Мінприроди. Він додав, що кожен з цих заводів зможе утилізувати шини з 3 прилеглих областей.

Крім того, сказав Соколов, Мінприроди планує в 2011 році розпочати утилізацію небезпечних відходів в Україні замість їх вивезення на переробку за кордон, що, на думку міністерства, дозволить зекономити значну кількість коштів.

Читайте також:

Київський сміттєспалювальний завод поскаржився на брак сміття

Київ перетворюють на цвинтар старих автомобілів

Черновецькому принесли десять мішків сміття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: