В Україні намагалися продати секретні технології з виробництва двигунів для винищувачів та гелікоптерів

Схему організував колишній посадовець одного з оборонних підприємств.

В Україні намагалися продати секретні технології з виробництва двигунів для винищувачів та гелікоптерів

© СБУ

У Запоріжжі правоохоронці заблокували спробу продати до однієї з країн Східної Азії новітніх військових технологій з виробництва авіаційних двигунів для винищувачів і бойових гелікоптерів.

Про це повідомили в Службі безпеки України.

Схему організував колишній посадовець одного з потужних оборонних підприємств регіону. До протиправної діяльності він залучив трьох нинішніх працівників.

Вони копіювали таємну інформацію з робочих комп’ютерів і зразків технічної документації. Отримані відомості організатор оборудки планував за гроші передати іноземним представникам через закриті канали електронного зв’язку.

За попередніми висновками фахівців оборонного-промислового комплексу України, у разі отримання відповідних технологій іноземці могли налагодити власне виробництво модернізованих авіадвигунів.

Під час обшуків у робочих кабінетах та за місцями проживання зловмисників правоохоронці виявили:

  • електронні носії інформації з технічною документацією військового призначення;

  • засоби зв’язку, які використовували для комунікації із зарубіжним "замовником";

  • 30 тис. дол., які вони отримали як завдаток за нелегальний експорт.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру за ст. 333 Кримінального кодексу України та обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

© СБУ

Нагадаємо, СБУ викрила російського агента, який намагався влаштуватися до полку “Азов”.

Читайте також:


Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie