В Україні нарахували мільйон постраждалих від Голодомору

На виконання указу Ющенка про допомогу постраждалим від Голодомору їм будуть надавати медичну та побутову допомогу.

В Україні мешкають більше мільйона громадян, які постраждали від Голодомору 1932-33 років.

Про це повідомив голова Українського інституту національної пам'яті Ігор Юхновський.

Він розповів, що інформація відносно постраждалих від Голодомору збирається та опрацьовується місцевими державними адміністраціями. Згодом її буде передано до обласних державних архівів. За словами Юхновського, зараз вже задокументовано 210 тисяч таких свідчень.

Коментуючи указ президента Віктора Ющенка щодо вшанування пам`яті жертв Голодомору в частині про надання постраждалим допомоги, Юхновський зазначив, що оскільки вік цих людей сьогодні вже більше 70 років, мова йде передусім про надання медичної та соціально-побутової допомоги.

Нагадаємо, глава держави 12 червня підписав указ про додаткові заходи щодо вшанування пам`яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні.

Документом, зокрема, передбачаються додаткові заходи щодо поліпшення медичного та соціально-побутового обслуговування, надання матеріальної допомоги людям, які пережили Голодомор, сприяння у веденні ними присадибного господарства.

Кабмін також отримав доручення вжити заходів із надання правової оцінки дій на території України в період 1932-33 років, які призвели до геноциду українського народу.

22 травня Служба безпеки порушила кримінальну справу за фактом вчинення геноциду в Україні у 1932-1933 роках, внаслідок чого загинули мільйони громадян.

Читайте також:

СБУ: Голодомор здійснили українці. Претензій до Росії немає

Ющенко надасть жертвам Голодомору матеріальну допомогу

У справі про Голодомор обвинувачених не буде

Справа про Голодомор розглядатиметься у міжнародних судах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: