В Україні нарахували півтора мільйона переселенців: чи мають вони шанс отримати нове житло

В Україні нарахували півтора мільйона переселенців: чи мають вони шанс отримати нове житло

Існує два варінти отримати нове житло.

Переселенці з Криму та Донбасу, які шість років тому залишили все, щоб врятуватися, досі просять державу допомогти отримати новий дах над головою. 

Чи є у них шанс отримати житло – у сюжеті Сніданку з 1+1. 

Наразі лише два варіанти, як переселенці можуть отримати житло. Перший - це кредит від Фонду молодіжного будівництва під пільгові відсотки. Україна для цього отримала 24,5 мільйони євро від німецького фонду KFB. "Можна звернутися до відповідного фонду й отримати спрощене фінансування на 20 років. Під три відсотки річних можна придбати собі житло", - каже заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Голованчук. 

Другий варіант – програма держсубвенцій. Держава фінансує соціальне житло в регіонах для переселенців. Утім, воно залишається у власності громади.

У серпні цього року уряд виділив понад п'ять млн гривень на купівлю 18 квартир. Загалом за двома програмами за рік переселенці можуть отримати близоко 200 квартир. Цього року Мінсоцполітики в Україні нарахували майже півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб з Донбасу та Криму. Коли вдасться повернути втрачене житло всім, прогнозувати в уряді навіть не беруться.

Відео Як живуть переселенці з Донбасу в Києві та чи отримають вони квартири від держави

Сьогодні під стінами Офісу президента мітингуватимуть переселенці з Криму та Донбасу. Шість років тому вони залишили все, щоб врятуватися. Квартири, будинки, автівки, речі. І сьогодні вони досі просять державу допомогти відновити хоч частину – отримати свій дах над головою. Ми підготували дві історії переселенців, які досі вчаться жити у нових умовах: чи є у них шанс отримати житло?

Як живуть переселенці з Донбасу в Києві та чи отримають вони квартири від держави

Наша героїня Надія у 2014 році поїхала на гастролі, а повернутися додому до Луганська вже не змогла. Спочатку вона опинилась у Чернівцях, а потім переїхала до Києва. Забрати бабусю та мамуїй  просто нікуди. Допомога держави – це щомісячні 400 гривень. Натомість у Тетяни, крім сподівань на державу, нічого не залишається. Родина була змушена покинути рідне село, домівку та господарство. Зараз сім'я знімає київську квартиру на трьох – із чоловіком і дочкою. Щоб потягнути всі сімейні витрати, Тетяна змушена працювати з другою групою інвалідності.

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів