В Україні назріла необхідність розпочати дискусію щодо подвійного громадянства - Клімкін

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Глава МЗС хоче ініціювати дискусію з питання подвійного громадянства в Україні.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що в Україні вже давно назріла необхідність розпочати дискусію з приводу подвійного громадянства.

Про це глава МЗС повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За словами Клімкіна, події навколо роздачі угорського громадянства в Береговому "тільки ускладнюють і без того не ідеальні відносини між двома країнами". Питання з подвійним громадянством, на думку міністра,  виходить далеко за межі українсько-угорських відносин.

"В нас явно назріла необхідність у ґрунтовній дискусії з питання подвійного громадянства. Свідомо не підводжу до готових відповідей, хоча й маю своє бачення. Я констатую наявність проблеми, яка буде тільки загострюватися", - написав Павло Клімкін.

Нагадаємо, що у середині вересня ЗМІ оприлюднили відео, яке нібито було зняте в консульстві Угорщини на Закарпатті. На ньому під келих шампанського громадянам України видають угорський паспорт і просять не показувати українським представникам влади. Це викликало різку заяву МЗС України, очільник якого Павло Клімкін заявив, що консул Угорщини буде відправлений на батьківщину. 

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто пообіцяв здійснити заходи у відповідь. Він також зазначив, що практика подвійного громадянства є нормальною в ЄС, та навіть пригрозив Україні подальшим сповільненням її євроінтеграції. Крім того, Угорщина погрожує вислати українського консула з країни, якщо українська влада вирішить вислати угорського дипломата з Берегового після скандалу з паспортами. Проте, МЗС Угорщини у своїй заяві чітко дало зрозуміти, що відкликати консула поки не збирається.

ВідеоВидача паспортів Угорщини громадянам України призвела до нового скандалу між країнами

В місті Берегове на Закарпатті в угорському консульстві під шампанське та гімн Угорщини громадянам України роздавали паспорти цієї держави з проханням - не розказувати про це нашій владі. Відносини офіційних Києва і Будапешта - все ближче до небезпечної "червоної лінії". Тим часом прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан цього тижня полетів на зустріч із Путіним. Останнім часом лідер угорців став ледь не найкращим другом очільника Кремля. 

Видача паспортів Угорщини громадянам України призвела до нового скандалу між країнами

Залиште свій коментар

Вибір редакції