Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні не будуть переслідувати кримчан, яких призвали до російської армії

Масового притягнення до кримінальної відповідальності за службу в армії РФ не буде.

Мешканців окупованого Криму, яких призвали до російської армії, не будуть притягувати до кримінальної відповідальності в Україні.

Про це повідомила прокурор Прокуратури Автономної Республіки Крим Єлизавета Дзигора, передає Крим.Реалії.

За її словами, кримінальна відповідальність може наставати лише тоді, коли призваний вчинив злочин згідно з українським законодавством.

"Той факт, що громадянин України перебуває на службі в Збройних силах Росії, безумовно, не є підставою для притягнення його до кримінальної відповідальності за кримінальним законодавством України. Я хочу зробити акцент на тому, що не існує ситуації, що також поширюється в інформаційному просторі, про масове можливе притягнення громадян України до кримінальної відповідальності за службу в російській армії. Це, безумовно, не так", - сказала вона.

Єлизавета Дзигора додала, що в разі, якщо з'являються факти щодо кримських призовників, що можуть свідчити про наявність чи відсутність в їхніх діях складу злочину, то це питання опрацьовується у кожному випадку за конкретними фактами.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту Росії через черговий призов на військову службу на території окупованого Криму.. Як наголосили у міністерстві, дії РФ є грубим порушенням зобов’язань відповідно до міжнародного гуманітарного права, яке забороняє Росії, як державі-окупанту, примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах, так само, як і забороняє чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії. 

МЗС України вимагає від РФ скасувати призов на військову службу в окупованому Криму, припинити переслідування громадян України за небажання служити в окупаційній армії, а також забезпечити неухильне дотримання своїх міжнародних зобов’язань як держави-окупанта. 

ВідеоЮНЕСКО планує розпочати прямий моніторинг ситуації в окупованому Криму

Під наглядом ЮНЕСКО. Установа Організації Об'єднаних Націй ухвалить рішення про початок прямого моніторингу ситуації в окупованому Росією Криму. Про це повідомив постійний представник України при ЮНЕСКО Олег Шамшур. Очікується, що моніторити ситуацію на півострові почнуть до квітня наступного року. 

ЮНЕСКО планує розпочати прямий моніторинг ситуації в окупованому Криму

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції