В Україні не діє система охорони свідків злочину

У нашій країні 220 осіб перебувають під захистом як учасники кримінального судочинства. Щотретій свідок відмовляється виступати в суді, або у процесі змінює свої свідчення.

В Україні відомо чимало випадків, коли особливо важливі свідки або фігуранти кримінальних справ - просто не доживали до публічних процесів.

Експерти стверджують, що кожен третій свідок - відмовляється говорити в суді.

У нашій країні 220 осіб перебувають під захистом як учасники кримінального судочинства. Це аналог західної програми захисту свідків.

Їм надається охорона житла та майна, зміна документів якщо це потрібно.

В окремих випадках передбачається навіть пластична операція коштом держави, розповів головний інспектор спеціального підрозділу "Грифон" Сергій Петрасюк.

Грошей тут ледве вистачає на утримання підрозділу, утричі меншого, ніж мав би бути. Тому домогтися охорони - важко.

Правозахисник Едуард Багіров знає десятки історій, коли слідчі власним коштом ховали важливих фігурантів кримінальних справ.

Сьогодні, щоби переконати ключових свідків не боятися – українські правоохоронці реально можуть запропонувати тільки фізичну охорону. Кількох бійців спецпідрозділу, що цілодобово перебуватимуть поруч зі свідком. Крім того – прізвище героя приберуть з усіх загальнодоступних баз даних, як-то телефонні довідники.

В окремих випадках можуть також видати інші паспорти. Хоча в українських реаліях про такі зміни знає надто багато людей . Нові документи видаватимуть старі паспортні столи – за місцем прописки. Але найжахливіше - переконувати в необхідності захисту - суд чи слідство - зазвичай доводиться самим свідкам, якщо доживуть.

Тож порятунок свідків - справа рук самих свідків. За інформацію, яку озвучує Багіров, щотретій свідок відмовляється виступати в суді, або у процесі змінює свої свідчення.

Принциповість свідка і гроші, витрачені на його охорону, в українських реаліях у будь-який момент можуть розбитись об неоковирність чи корупційність судової системи.

Читайте також:

Міліція провела слідчий експеримент у запорізькому храмі

У справі авіакатастрофи під Смоленськом допитано більше 300 свідків

П'ятьох українців почали судити у США за торгівлю людьми

ВідеоДожити до суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: