В Україні не вистачить на всіх пенсій

До 2050 року кількість працездатного населення зменшиться, а пенсіонерів - збільшиться. В Україні вже зараз гостро стає питання пенсійної реформи.

За прогнозами спеціалістів, до 2050 року населення України у віці 18-59 років зменшиться на 44%, а кількість пенсіонерів виросте на 27%.

Це призведе до зменшення надходжень до пенсійного фонду. "Бюджет не готовий покривати такі витрати", - заявив в ході засідання круглого столу "Реформа системи пенсійного забезпечення в Україні" професор департаменту соціального страхування Варшавської школи економіки Даріуш Станко. Вихід з цієї ситуації може бути знайдений лише після проведення відповідних реформ.

Генеральний директор "ПЗП Україна страхування життя" Каміль Гурецький розповів, що після впровадження повноцінної трирівневої системи пенсійного забезпечення економіка Польщі змогла залучити в цю сферу більше 100 млрд. доларів. "Криза – час для реформ, і проведення вже з наступного року пенсійної реформи важливе як ніколи", - сказав ректор Національної академії управління Сергій Єрохін.

Втім, державні чиновники не вважають за можливе впровадження другого рівня пенсійного забезпечення найближчим часом. "Лише наступного року, ми вийдемо з кризи і зможемо повернутися на необхідний рівень розвитку. А тому впровадження другого рівня може відбутися не раніше 2012 року", - вважає заступник голови Пенсійного фонду України Віктор Колбун.

Читайте також:

Тимошенко знизила комунальні тарифи для vip-пенсіонерів

"Ощадбанк" вимагає від пенсіонерки повернути "Юліну тисячу"

Банки не дають пенсіонерам грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: