В Україні не зафіксували жодного захворювання на коронавірус – очільниця МОЗ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В аеропорту "Бориспіль" ввели додаткові заходи щодо пасажирів, які прилітають із Китаю.

Станом на 26 січня в Україні не виявлено жодного випадку захворювання людей на коронавірус, який шириться із Китаю. Водночас підозри щодо окремих хворих не підтвердилися – в них діагностували звичайний грип.

Про це на нараді в президента Володимира Зеленського розповіла міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька, передає пресслужба глави держави.

Очільниця МОЗ зазначила, що постійно працює оперативний штаб з узгодження необхідних медичних та міжвідомчих дій. Міністерство підготувало порядок реагування для лікарень і лікарів, служб, відповідальних за перетин кордону, та лабораторій.

"Сьогодні для всіх очевидні процедури в разі виявлення, необхідності лікування та діагностування. Є готовність у лабораторіях і по тест-системах для виявлення та виключення підозрілих випадків щодо того, стосуються вони чи ні китайського коронавірусу. Взаємодія з міжнародними організаціями, які моніторять на глобальному, міждержавному рівні, щоденна", – сказала Скалецька.

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що для прикордонників, зокрема, в аеропортах, підготували інструкцію, як реагувати й перевіряти пасажирів.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала запровадити температурний скринінг пасажирів після прибуття літаків і в разі виявлення осіб із симптомами недуги – перевіряти їх на віруси. Процедуру вимірювання температури тіла запроваджують в аеропорту "Бориспіль" для пасажирів, які прилітають із Китаю.

Через наявність у хвороби інкубаційного періоду провели роботу із сімейними лікарями – для моніторингу та вчасного реагування.

"Ті технології, які допомогли вилікувати людей в Китаї, застосовуються і в Україні. Наші інфекціоністи знають про них і готові ними скористатися. За допомогою таких же технологій вони лікують грипоподібні захворювання", – сказав заступник міністра охорони здоров’я.

"Треба посилити комунікацію. Люди її не бачать. У новинах нам повідомляють лише статистику - де й скільки випадків. Але не кажуть, що нам потрібно робити. Необхідно сформувати рекомендації першочергових дій, які необхідно робити людям навіть у разі буденного сезонного захворювання на ГРВІ", - зазначив Зеленський.

Президент сказав, що, зокрема, слід нагадати про стандартні заходи для убезпечення від зимових хвороб, а також дати чіткі рекомендації уникати подорожей до певних країн.

"Цей вірус вивчають фахівці ВООЗ. Тому щодня ми можемо отримувати інформацію про нові особливості реагування від ВООЗ, можуть бути нові рекомендації з лікування, виявлення тощо. Ми тримаємо руку на пульсі – інформуємо лікарів. Погоджуюся, що громадян також треба більше інформувати", - зазначила Скалецька.

Президент запропонував укомплектувати в аеропорту "Бориспіль" медичний штаб або тимчасову службу.

Представники Міністерства охорони здоров'я додали, що нині розглядається також можливість створення спеціальної лабораторії для оперативного виявлення вірусів.

Коронавірус у Китаї як уникнути інфографіка_1
ТСН.ua

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 111 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції