В Україні недоношеному немовляті легше народитися, аніж вижити

Чи варто рятувати недоношених немовлят, якщо вага їхня - менше кілограма? Таке запитання постало нині перед медиками України.

Чотири роки тому Міністерство охорони здоров'я постановило боротися за життя кожного малюка, який народився живим.

Порятунок першого хлопчика вагою в 470-т грамів став сенсацією. Але потім виявилось: вижити легше, аніж просто жити.

Чи варто рятувати недоношених немовлят, якщо вага їхня - менше кілограма? Таке запитання, яке відмовляється приймати серце, постало нині перед медиками України.

"Плід пізнього аборту" - так цих малюків офіційно називали ще 4 роки тому. Тепер їх визнано живими душами. Для їхнього порятунку розбудовують спеціальні центри, закуповують обладнання й ліки.

Пацієнти вагою до одного кілограма, насправді , вважаються найважчими – кажуть лікарі. Адже вони жодним чином не можуть сповістити про своє самопочуття. Їм навіть кричати несила. Кількість медикаментів, якими їх можна лікувати, обмежена. До того ж такі дітки дуже нестабільні: щойно був у порядку – через 5 хвилин – сигнал тривоги!

Від місяця до півроку глибоко недоношені дітки висять між життям і смертю.

Матері завмирають в очікуванні біля пластикових кувезів. Та коли живу дитинку нарешті виписують додому - випробування для батьків тільки починаються.

У три рочки Богдан, який народився недоношеним, учиться ходити. Хлопчику важко наздоганяти однолітків, яких він сильно обігнав при народженні. Богданчик з'явився на світ, пробувши в маминій утробі всього п'ять із половиною місяців. Малюк важив 490 грамів. І став найменшим пацієнтом, якого вдалося врятувати вітчизняним неонатологам. Утім, гарантії, що надалі хлопчик зможе жити повноцінним життям, ніхто не давав.

Батько малюка Володимир Черній розповів, що було багато різних прогнозів – від сліпоти до розумової відсталості. Зараз родина бореться, щоби дитина пішла.

А ось півторарічну Ганнусю вчать простим, здавалося б, речам - як перевернутися з животика на спинку, як підняти ручку. У діток, які не завершили розвиток в утробі, часто немає елементарних інстинктів. Щоб дівчинка набула їх - такі вправи слід робити чотири рази на день.

У сусідньому кабінеті сестричка-двійняшка Ганнусі - Леся - учиться повзати. І для лікаря, і для самої дитини - це величезна праця.

Терапевт, граючись із дитиною, постійно підправляє її рухи. Така методика називається бобот-терапія. Для недоношених діток - вона незамінна. Та фахівців такого рівня в Україні всього два.

Записати до такого лікаря майже неможливо – великі черги.

Розпочати заняття важливо на першому році життя. Утрачений час - не повЕрнеш. Двійнятам Лесі та Ганнусі пощастило - вони киянки, і мама принесла їх до центру в півроку.

Частина передчасно народжених ніколи не досягне рівня своїх однолітків, - не приховують фахівці. Через це в медичних колах триває дискусія - чи варто державі братися за порятунок геть усіх, хто дихає.

"Це антигуманно – тому що буде дуже велика кількість інвалідів, - вважає колишній міністр охорони здоровя Микола Поліщук. - На мій погляд в процесі роботи цього медики розроблять критерії, з якими дітьми треба працювати, щоб вони виживали, а з якими дітьми, можливо на варто працювати".

Давати комусь "чорну мітку" при народженні - неможливо, - заперечують інші лікарі.

мозок, центральна нервова система дитини продовжує свій розвиток після народження, і навіть маючи всі сучасні методи діагностики, не завжди з повною впевненістю можна прогнозувати розвиток дитини.

Власної статистики - скільки недоношених лишаються інвалідами Україна ще не має - замало часу для спостережень. Країни Європи, де такі стандарти життя діють уже понад двадцять років, досі не відмовились від порятунку малюків будь-якої ваги. Нещодавно тамтешні неонатологи подарували життя немовляті вагою в 275 грамів.

Немовля вагою в кілограм має 80 відсотків шансів вирости здоровим. Утім є діти, у яких нібито зі здоров'ям усе гаразд, але вони погано навчаються у школі, або мають соціальні проблеми. У рідкісних випадках дитина може зостатися з каліцтвом, буде незрячою чи глухою, але це дуже рідко, впевнений професор, головний лікар Клініки гінекології та пологової медицини, клініка Vivantes (Берлін) Вернер Мендлінг.

Недоношених діток у Німеччині держава супроводжує до восьмирічного віку. Уся необхідна їм допомога - у легкому доступі. ЗавдАння батьків - лишЕ не лінуватись і брати, що дає держава.

Щойно батьки раділи, що Богданчик оминув основні ризики недоношених - глухоту і сліпоту, хлопцю діагностували ДЦП. Лікарі радять їхати у Трускавець. Курс реабілітації - 19 тисяч гривень. На поїздки до столичних ескулапів геть незаможна родина з районного центру вже витратила тисячі доларів. Часом родини Черніїв допомагають фонди і просто небайдужі люди.

Чого варте життя недоношеного немовляти в Україні, дивіться, будь ласка, у відео ТСН:

Читайте також:

Німецькі лікарі врятували немовля вагою 275 грамів

Україна посилила вимоги для виробників дитячого харчування

Японські вчені навчилися розшифровувати плач немовлят

 

ВідеоВ Україні недоношеному немовляті важко вижити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: