Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні недостатньо сироватки для лікування всіх хворих на дифтерію – радниця глави МОЗ

За її словами, лише на одного пацієнта потрібно близько 50 доз.

Радниця міністра охорони здоров’я Ольга Голубовська заявляє, що в Україні недостатньо сироватки проти дифтерії для лікування всіх хворих.

Про це вона заявила під час пресконференції, передає УНІАН.

За її словами, зараз кількість зафіксованих випадків дифтерії приблизно така сама, як реєструється щорічно. Вона зазначила, що показники зросли через спалах дифтерії в Ужгороді, носіями якої стали студенти, які прибули з Індії.

"На сьогодні проблема не з самим захворюванням, а в тому, що у нас немає готовності відповідати адекватно на будь-які спалахи інфекційних хвороб... Доки буде така розбалансована система, а суспільство перебуватиме в стані соціальної кризи, як зараз, то природно, що ми постійно матимемо спалахи інфекційних хвороб", - вважає Голубовська.

Також вона каже, що в Україні немає жодного нормативного документа, який би регулював стандарти надання медичної допомоги хворим на дифтерію.

За її словами, протидифтерійного імуноглобуліну, який постачається в Україну періодично, станом на 24 жовтня було близько 140 флаконів на всю країну. Цього, каже Голубовська, недостатньо на майже 20 хворих на дифтерію.

"Бо на одного дорослого пацієнта необхідно приблизно 50 доз, тобто, по суті справи, це на кількох хворих. Звичайно, доводиться зменшувати кількість введеного антитоксину...", - сказала радниця глави МОЗ.

За її словами, вводити антитоксин необхідно абсолютно кожному хворому незалежно від тяжкості захворювання.

Голубовська вважає, що ця тема виходить за рамки компетенції МОЗ, і до її обговорення потрібно залучати представників Ради національної безпеки і оборони, а також інших структур, щоб вирішити питання, де Україна зможе брати сироватки, якщо почнеться епідемія дифтерії.

За словами голови Національної медичної палати Сергія Кравченка, у вільному доступі імунобіологічних препаратів немає, тому їх буде дуже складно знайти.

Водночас колишній керівник Головної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас наголосив, що вберегтися від дифтерії допоможе профілактика, однак, за його даними, вакциною DTP (від коклюшу, правця і дифтерії) щеплено близько 60% українців.

дифтерія інфографіка

Нагадаємо, лише за останній тиждень в Україні дифтерію виявили майже у двох десятків людей. Головне про спалах дифтерії в Україні читайте у матеріалі: чи вакцинуватися від хвороби та як її розпізнати.

Відео Підступніша, ніж здається: наскільки небезпечна дифтерія

Чи вакцинувалися ви від дифтерії? Лікарі радять це зробити, щоб не захворіти. Лише за останній тиждень стало відомо про майже два десятки хворих. Раптовий спалах дифтерії показав: в Україні бракує ліків від цієї хвороби. Найбільше захворіло на Закарпатті. І сироватку туди привезли із сусідніх областей. Наскільки небезпечна ця хвороба і хто в групі ризику? Дивіться просто зараз у Сніданку.  

Підступніша, ніж здається: наскільки небезпечна дифтерія

Залиште свій коментар

Вибір редакції