В Україні нема паспортів!

Станки поліграфічного комбінату "Україна" стоять уже 11 добу. Друкувати на них паспорти старого зразка - кримінальний злочин.

В Україні припинили випускати закордонні паспорти
Як і планувалося, президент скасував червоні книжечки, у які працівники ОВІРів вписували ваші дані і вклеювали фото. Бланки нового закордонного паспорту Кабмін досі не затвердив. Преса пише про черги за паспортами у Дніпропетровську, Львові, Луганську і Донецьку. Втім, у Києві всіх заспокоюють: уже надрукованих бланків має вистачити до кінця року. 

Станки поліграфкомбінату "Україна" стоять уже 11 добу. Друкувати на них паспорти старого зразка - кримінальний злочин. Почати виробництво нових документів тут можуть уже за добу після того, як буде прийнято рішення, які саме документи потрібні українцям за кордоном. Потужності лінії дозволяють за рік забезпечити Україну паспортами на десятиріччя вперед. А цьогорічне замовлення МВС на 220 тисяч закордонних бланків - кажуть на комбінаті - виконали вже давно.

Новий закордонний паспорт українця планували запровадити ще 2005-го року. Переможець міліцейського тендеру на його виготовлення, корпорація ЕДАПС, твердить, що появі нового документа протидіяли. Новий паспорт не надто відрізняється від звичної червоної книжечки. Хоча цей документ синій, а його сторінки можуть набагато більше розповісти про всю Україну.

Центр персоналізації документів. Броньовані вікна, перехресні камери спостереження, двері сканують відбитки пальців відвідувачів. Саме тут на документи наносять інформацію про їх власників. У новому паспорті особисті дані - на спеціальній пластиковій сторінці, за надсучасною технологією, лазером випалюють інформацію у середині полікарбонатного аркуша. Виправити такий текст неможливо.

Доки технологи чекають дозвіл друкувати нові паспорти, ОВІРи видають документи старого зразка. У столиці жодного ажіотажу. Тут кажуть, бум на закордонні документи минув іще років 5 тому,  влітку попит на паспорти зростає хіба що відсотків на 15.

За рік в Україні розходиться 800 тисяч закордонних паспортів. З початку року Поліграфкомбінат "Україна" уже передав міліції 720 тисяч порожніх бланків. Там попереджають, якщо звичні всім червоні книжечки стануть дефіцитом іще до кінця року, отже хтось притримує їх щоб нажитися на хабарах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: