В Україні немає вакцини від свинячого грипу

Україна веде переговори про постачання вакцини від свинячого грипу з усіма країнами-виробниками, декілька вакцин вже проходять реєстрацію.

Наразі в Україні немає вакцини проти свинячого грипу.

Про це на брифінгу щодо ситуації з епідемією грипу в Україні заявив перший заступник міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець.

"На даний момент вакцини в Україні немає, але ми ведемо переговори з представництвами всіх країн та виробниками. Декілька вакцин вже у процесі реєстрації в Україні", - заявив він.

Заступник міністра наголосив, що єдиним препаратом, який "допомагає і лікує" свинячий грип, є "Таміфлю".
Разом з тим Лазоришинець зауважив, що цей препарат "не є засобом профілактики".

"Цей препарат діє лише тоді, коли в організмі є вірус. Він ефективний у перші дні захворювання", - пояснив заступник міністра.

Лазоришинець заявив, що Міністерством охорони здоров'я було закуплено 67 тисяч доз препарату і отримано 60 тисяч доз від ВООЗ.

"Уночі літак зі Швейцарії доставив 300 тисяч доз – це приблизно місячний запас, який необхідний для лікування", - повідомив Лазоришинець і додав, що цей препарат вже розподіляється по регіонах країни.

За словами заступника міністра, провідні фахівці стверджують, що "імунопрофілактика проти сезонного грипу необхідна, бо вона дає можливість на 50 % зменшити ризик захворюваності свинячим грипом".

Лазоришинець наголосив, що ситуація із захворюваністю є дуже складною і не передбачуваноюа".

"Ми не можемо спрогнозувати, що буде далі", - заявив заступник міністра і додав, що в міністерстві щоденно будуть проводитися брифінги щодо поточної ситуації з епідемією.

Раніше Лазоришинець заявив, що свинячий вірус в Україні може мутувати, в результаті чого це бцде вже зовсім інший вірус, ніж той, який був у Латинській Америці чи в Мексиці.

За даними МОЗ, внаслідок епідемії грипу в Україні померли вже 67 людей, причому підтверджено, що 22 людини померли від свинячого грипу.

Всі інші випадки є теж схожими на вірус А/H1N1, наразі проводяться дослідження.

В той же час, прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що в Україні немає епідемії свинячого грипу.

За словами глави уряду, наявна епідемія звичайного грипу з кількома випадками грипу А/H1N1.

Читайте також:

МОЗ: свинячий грип в Україні може мутувати у нові небезпечні форми

Тимошенко: в Україні немає епідемії свинячого грипу

МОЗ: в Україні від свинячого грипу померли 67 людей

Через відсутність ліків від грипу в Києві закрили 19 аптек

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: