Обрали найкращий ескіз великого Державного герба України

Обрали найкращий ескіз великого Державного герба України

Фото: facebook.com/Олександр Ткаченко

Те, чи стане новий ескіз великим Державним гербом і де його будуть використовувати, тепер має затвердити парламент.

Організаційний комітет оголосив переможців у конкурсі на кращий ескіз великого Державного герба України.  Ним став художник, співавтор Малого герба Олексій Кохан. 

Про це йдеться 19 листопада в сюжеті ТСН.19:30. 

"Я радий, що сьогодні оргкомітет ухвалив рішення і було обрано переможця. І цей переможець — Олексій Кохан. Відповідно, з ним Мінкульт укладе угоду", — сказав Ткаченко. Він також додав, що журі отримало 125 робіт. З них до конкурсу було допущено 112 Відбулося кілька турів голосування, в результаті чого визначили переможця.

Ескіз-переможець містить обов’язкові елементи для великого Державного Герба, зокрема: герб Війська Запорозького, воїна-козака, лицаря з мушкетом та знак Княжої держави Володимира Великого, тобто Малий Державний герб.

Цю роботу Олексій Кохан подавав на конкурс ще 1997 року, але тоді перемоги не здобув. Це вже п'ятий конкурс на ескіз великого герба України, але за 29 років незалежності державний символ так і не затвердили. Хоча Малий герб був схвалений ще на початку 1990-х років, Конституція передбачає Малий та Великий герби.

Те, чи стане новий ескіз великим Державним гербом і де його будуть використовувати, тепер має затвердити парламент.  Якщо конституційна більшість нардепів підтримає законопроєкт "Про державні символи", який має підготувати Мін'юст, ескіз буде офіційно оформлено як великий Державний Герб.

Переможців визначало фахове журі, на чолі з Андрієм Гречилом, автором Малого герба. Усі є фахівцями з геральдики, історії, юриспруденції та мистецтвознавства. 

❗Разом з Denis Malyuska, як співголови, оголосили результати конкурсу на кращий ескіз Великого Державного Герба України,...

Опубліковано Олександром Ткаченком Четвер, 19 листопада 2020 р.

Повʼязані теми:

Наступна публікація