В Україні офіційно один з найнижчих рівнів безробіття у світі

Експерти ж у свою чергу не радять вірити офіційній статистиці і стверджують, що безробітних в Україні значно більше.

За даними вітчизняної статистики, Україна знаходиться серед країн з найнижчим рівнем безробіття.

Україна — одна з країн, які найбільш постраждали від кризи. Проте за даними вітчизняного Держкомстату, криза ніяк не відбилася на рівні безробіття в нашій країні. Показники зайнятості населення у нас одні з найкращих в світі. Так, в березні в Україні зареєстровано 897,8 тисячі безробітних. Це всього лише 3,2% від всієї кількості працездатного населення.

Значно гірші справи у сусідів України. Для порівняння: у Польщі офіційний рівень безробіття майже в 4 рази вищий.

Проте експерти вважають, що реальне безробіття у нас не менше, ніж в Польщі. Річ у тому, що офіційна статистика в Україні використовує застарілу методику підрахунку непрацевлаштованих громадян. До того ж вона не враховує величезну кількість робітників, відправлених у неоплачувані відпуски.

Як відзначають в Державній службі зайнятості, кількість людей, які перебувають на біржі праці, за минулий місяць дещо скоротилася. Нагадаємо, в лютому відомство рапортувало про 906,1 тисячі безробітних. У березні їх кількість, за даними чиновників, скоротилося до 897,8 тисячі.

Така тенденція істотно розходиться з прогнозами, які звучали раніше. Нагадаємо, заступник глави Секретаріату президента Роман Безсмертний заявляв, що за даними Секретаріату, на кінець березня кількість безробітних в Україні досягне 3,5 мільйона людей. За оцінкою глави Федерації профспілок Василя Хари, реальне безробіття в Україні складає 1,5-1,7 мільйона людей.

Директор Центру соціально-економічних досліджень "Case-Украина" Дмитро Боярчук констатує, що українці не поспішають ставати на офіційний облік в місцеві центри зайнятості. Саме їх звітність є основою для розрахунку офіційних показників безробіття.
Без уваги Держкомстату також залишаються ті громадяни, які перебувають у неоплачуваних відпусках. За словами Боярчука, за останніми підрахунками таких в країні більше 3 мільйонів. Ці люди фактично є безробітними, проте офіційна статистика їх не враховує. Це дає підстави стверджувати, що фактичне безробіття перевищує 10%.

"Якщо людина звільняється за згодою сторін, то, відповідно до нового законодавства, вона може стати на облік в центр зайнятості тільки на 91-й день з дня звільнення", — додає Хара.

Крім того, методологія розрахунку безробіття в Україні і в інших країнах істотно відрізняється. В Україні показник безробіття ґрунтується на кількості людей, які стали на облік в центрі зайнятості. Підхід Міжнародної організації праці (застосовується у всьому світі — ред.) полягає в тому, що зі всієї кількості працездатних віднімають тих, які працюють і деякі категорії людей (які працюють за наймом на сімейних підприємствах, тимчасово відсутні на роботі). Всі інші вважаються за безробітні. Крім того, деякі країни проводять спеціальні опитування населення.

Читайте також:

В Україні тимчасово послабшала криза

Уряд ускладнив доступ іноземців на український ринок праці

"Луганськтепловоз" звільнить понад 2 тисячі робітників

Порошенко готовий звільнити 3,5 тисячі працівників "Богдана"

Безробітних запрошують на сезонні роботи

Уряд прогнозує 3 мільйони безробітних цього року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: