Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні оголошено конкурс на понад сотню посад суддів Верховного та Антикорупційного судів

Відбір проводитиме Вища кваліфікаційна комісія суддів України.

Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила набір суддів до Верховного суду та Вищого антикорупційного суду. Очікується, що за наслідками конкурсу буде закрито понад сто вакансій.

Зокрема, йдеться про 78 посад у Верховному суді. Там у касаційний адміністративний суд потрібно набрати 26 фахівців, у касаційному цивільному суді вакантні 23 посади, ще 16 крісел потрібно заповнити у касаційному господарському суді та 13 посад чекають у касаційному кримінальному суді. Ще 39 кабінетів чекають своїх господарів у Вищому антикорупційному суді України, з яких 12 вакансій передбачені для апеляційної палати цього суду.

ВідеоРада внесла поправки щодо роботи Антикорупційного суду, на яких наполягали іноземні партнери

Усі справи, що підпадають під юрисдикцію Вищого Антикорупційного суду, буде передано йому уже з першого дня роботи. Ухвалений раніше закон передбачав, що апеляція у вже порушених справах проти топ-корупціонерів мала б відбуватися у звичайних апеляційних судах. Втім це не влаштовувало іноземних партнерів України, зокрема й МВФ. Врешті, 254 нардепи сьогодні проголосували за поправки до закону. 

Рада внесла поправки щодо роботи Антикорупційного суду, на яких наполягали іноземні партнери

Подання документів триватиме до 14 вересня в електронній та паперовій формі. "До участі у конкурсах запрошуються правники, які відповідають кваліфікаційним вимогам до кандидатів і мають намір особисто долучитися до процесів змін у країні. Як і під час першого конкурсу до Верховного суду, стати суддями найвищого суду країни та антикорупційного суду зможуть судді всіх інстанцій, адвокати та науковці", - обіцяють у комісії.

За підсумками попередньої реєстрації, про намір брати участь у конкурсі вже повідомили 1624 особи. Це дало комісії змогу скласти попередній звіт про зацікавленість правників у посадах, за яким на одне місце у Верховному суді претендують 13 кандидатів, а в антикорупційному – 16. "Конкурсні процедури до судів будуть схожі із етапами першого конкурсу до Верховного суду. Кандидати пройдуть процедуру допуску, спеціальну перевірку, складуть тестування та практичне завдання, а також психологічні тести, співбесіди з психологами та членами ВККС і представниками українських громадських або міжнародних організацій", - зазначив голова комісії Сергій Козьяков.

Залиште свій коментар

Вибір редакції