В Україні перевіряють трьох людей, які можуть бути заражені смертельним коронавірусом із Китаю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У двох випадках підозри не підтвердилися.

В Україні були зафіксовані три підозри на зараження смертельним коронавірусом із Китаю. Після досліджень у двох людей підозри не справдилися. Щодо третьої особи результатів меддослідження ще немає.

Про це на брифінгу сказала міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька. Вона не уточнила, в яких саме регіонах були зафіксовані ці підозри.

"Міністерство вживає всіх заходів для своєчасного виявлення коронавірусу в Україні. Наше головне завдання - не допустити проникнення захворювання в Україні", - сказала Скалецька, яку цитує "Обозреватель".

Вона запевнила, що Україна готова до подібних викликів.

У МОЗ також розповіли, що для підтвердження наявності нового вірусу необхідно 2-3 тижні для проведення дослідження в референс-лабораторіях Європи - в Берліні чи Роттердамі.

"Відповідно до попередньо розробленого лабораторного алгоритму, у будь-якої підозрілої особи беруться в першу чергу лабораторні аналізи на наявність стандартних гострих респіраторних вірусних інфекцій. Якщо такі результати будуть негативні, лише в такому випадку така проба буде надсилатись до ЦГЗ. Якщо за усіма можливими типами грипу буде негативний результат, така проба буде надсилатись до референс-лабораторії, рекомендованої ВООЗ - у Берлін чи Роттердам. Там буде фінальне підтвердження такого випадку з точки зору лабораторії... На це може піти від двох до трьох тижнів", - сказав генеральний директор Центру громадського здоров'я МОЗ України Ігор Кузін.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

коронавірус з китаю інфографіка біла 24 січня
tsn.ua

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції