Офіційно: в Україні почалася епідемія свинячого грипу

Випадки свинячого грипу вже лабораторно підтверджено в Тернопільській області.

В Україні розпочалася епідемія грипу A/H1N1. Про це заявив міністр охорони здоров’я України Василь Князевич.

За його словами, вчора у Тернополі, за участі провідних фахівців, відбулася нарада.

"За попередніми результатами, ми констатуємо, що Україна увійшла у світову пандемічну зону, і (в країні) починається епідемія каліфорнійського грипу, або грипу A/H1N1", - зазначив Князевич.

За його словами, у двох лабораторіях підтвердили цей діагноз - зафіксовано 11 випадків з 33 проб.

Він додав, що в країні буде створено надзвичайну протиепідемічну комісію, вжито протиепідемічні, карантинні заходи. "Я буду доповідати керівництву держави про ситуацію, яка вийшла за межі епідемічного порогу. Напевно розглядатимуться питання карантизації чи подовження канікул у школах та інститутах. Ми звертатимемось до населення з рекомендаціями обмежити відвідування громадських зібрань", - сказав Князевич.

Міністр закликав населення України не займатися самолікуванням, а звертатися до лікарів. "Люди помирали лише тому, що не зверталися вчасно до лікарів. Хворі викликали лікаря на 5-7 день хвороби, коли вже допомогти людині не можна", - сказав Князевич.

На запитання, чи знають українські лікарі, як саме лікувати "каліфорнійський" грип, або грип A/H1N1, міністр завірив, що наші медики цілком компетентні у цих питаннях. "Ми дуже активно зараз працюємо з лікарями. МОЗ затвердило протоколи лікування, що робити, як надавати допомогу", - зазначив Князевич.

Крім того, МОЗ дало рекомендації щодо того, як запобігти захворюванню на свинячий грип і лікуватися від цієї хвороби. Міністерство, зокрема, рекомендувало відкласти діові та туристичні поїздки, не перебувати поруч із людьми, в яких є ознаки захворювання на гострі респіраторні інфекції.

Також енобхідно носити захисну маску на обличчі та не займатися самолікуванням і за будь-яких симптомів застудних захворювань звертатися до лікаря.

Нагадаємо, що експерти прогнозували, що в Україні

вже в листопаді може початися епідемія

грипу А/H1N1. Окрім цього, українська сторона вже офіційно звернулася до Всесвітньої організації охорони здоров’я з проханням надати Україні вакцину від так званого "свинячого грипу" як гуманітарну допомогу.

Тим часом на ранок 30 жовтня в Україні в трьох західних областях вже померло 37 осіб. Лікарі назвали причиною смерті пневмонію, викликану "невідомим вірусом".

Читайте також:

Від епідемії на Західній Україніі померли вже 37 людей

У Раді хочуть послухати про смертельну інфекцію

У лікарнях Львівщини залишилося медикаментів на три дні

МОЗ: Від свинячого грипу на Закарпатті ніхто не помирав

ВідеоКнязевич про епідемію грипу A/H1N1

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: