В Україні підвищують штрафи за перевезення дітей без автокрісел. Чому такстисти проти

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мінімальний штраф становитиме 510 гривень.

Таксисти проти автокрісел. Перевізники відмовляються купувати в салони крісла для дітей, відповідно і платити штрафи за транспортування дітей у неналежних для цього умовах в салоні. Новий закон - вже на підписі у президента. За ним водіїв, які возять дітей без автокрісел, невдовзі почнуть штрафувати. Таксисти певні, що вони мають бути поза цим законом.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Водіїв, які возять дітей без автокрісел, невдовзі почнуть штрафувати: 510 гривень платитимуть уперше, 850 гривень - за повторне правопорушення. Таксисти категорично не згодні. Пан Володимир за кермом уже 30 років, 5 із них - приватний перевізник. Показує ТСН автокрісло, лише аби довести, що мати його геть незручно. А купувати його не збирається.

"Якщо я буду його з собою возити, то куди потім вантаж класти? Мені простіше відмовити пасажиру".

Так само - і його колеги. Вони демонструють ТСН три різні автокрісла на різний вік. І кажуть, що їх мати - аж надто дорого та не вгадаєш, якого саме віку повезуть дитину. Схожих замовлень до того ж лише 1-2%. Тож вимагають переписати закон.

Пані Тетяна якось їхала на задньому сидінні та тримала доньку на руках. Таксі пригальмувало, а малеча ледь не вилетіла в мами з рук. Жінка каже, таксі з автокріслом майже немає. Новий закон схвалює. Хоч певна, штрафи потрібні більші.

"Що їм буде вигідніше купити автокрісло, а те, що зараз озвучують, недостатньо. От якби йому було тисяч 20-30".

Таксистів із кріслом потрібно більше, підтверджує мама Віки пані Ганна.

У пана Руслана в салоні бусика аж три автокрісла. І не тому, що в нього велике авто. А саме задля безпеки. Ні начиння, ані сусідство дітей водія не бентежить.

Більшість таксистів, опитаних ТСН, були не такі привітні. Таксисти, зокрема, хапаються за нібито юридичну колізію в законі - там не прописано слово "автокрісло", а засоби перевезення. Юристи кажуть, це маніпуляція.

"У нас в країні немає інших засобів, окрім спеціалізованих автокрісел для дитини. Наразі є єдиним спеціальним засобом, де можна перевозити дитину, який відповідатиме вимогам, які ставляться, є автокрісло для дитини. Вони і раніше так були зобов'язані їх перевозити, але розмір штрафу був менший, тому вони могли собі дозволити порушити правила дорожнього руху і сплатити штраф, який був 50 гривень мінімальний".

Натомість у Мережі люди обурюються відмовами в таксі перевозити їхніх дітей безпечно.

Тетяна Фруктова, Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції