Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні планують легалізувати ринок металобрухту

Зокрема, пропонується дозволити розрахунки за готівку.

Парламентарі 14 січня ухвалили за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом. Таке рішення підтримали 313 нардепів. 

Відповідний документ розміщено на сайті ВР.

Згідно із пояснювальною запискою, пропонується скасувати поділ металобрухту на промисловий та побутовий, що дозволить ліквідувати корупційні чинники; спростити вимоги до заготівлі брухту (без його переробки), оскільки зараз невеликі заготівельники не мають можливості здійснювати заготівлю брухту згідно з дотриманням усіх вимог, які є для них економічно недоцільними.

Серед іншого, законопроєкт пропонує скасувати акти обстеження, які видають місцеві адміністрації, оскільки така форма контролю є застарілою і, фактично, втратила сенс. Також хочуть дозволити розрахунок готівкою і скасувати документообіг у первинних документах інформації особи, яка здає брухт.

Метою законопроєкту є детінізація ринку металургійної сировини шляхом усунення неузгодженостей та недоліків положень законодавства щодо операцій з металобрухтом. Законопроєкт, як пояснюють нардепи, спрямований на досягнення прозорості під час операцій з металобрухтом.

Як зазначається, завдяки законопроєкту вдасться вивести учасників ринку з тіні, збільшити обсяги заготівлі металобрухту. Також завдяки сплаті податків від громадян, які здійснюються операції із сировиною, надходження до держбюджету, своєю чергою, збільшаться.

Нагадаємо, Верховна Рада 14 січня підтримала урядовий законопроєкт про нову державну програму кредитування малого підприємництва. В уряді очікують, що програма запрацює від першого лютого.

Залиште свій коментар

Вибір редакції