В Україні плаває дитячий теплохід, старіший за "Булгарію"

В Україні дітей возить теплохід 1951 року, а катери перевантажують пасажирами в два рази.

У зв'язку з трагедією на Волзі Одеське та Ізмаїльське представництва Регістра судноплавства особливих перевірок пасажирських судів не планують.

За словами начальника одеського представництва відомства Іллі Сєдакова у перевірках немає сенсу, оскільки в регіоні таких старих судів, як "Булгарія", немає, а ті, що є, проходять регулярні перевірки, пише Сегодня.

Проте журналісти таки знайшли одне дуже старе судно, старіше за "Булгарію", що затонула на Волзі: дитячий санаторій "Сєргєєвка" у Білгород-Дністровському районі досі використовує прогулочний теплохід 1951-го року випуску.

Пасажирське судноплавство в Одеській області - це десятки судів і сотні плавзасобів різних класів, маси, маршрутів, від міжнародних круїзів до коротких турне на Тендрівську косу або в "українську Венецію" - місто Вилкове.

Днями була відновлена вантажопасажирська лінія Одеса-Стамбул-Одеса. З 11 липня по ньому курсує судно "Принцеса Олена" під прапором Сьєрра-Леоне. В Одесі говорять, що його корпус майже в аварійному стані.

Але представник судновласника Ольга Башняк це спростувала: "Ніхто б нам не дозволив виходити на лінію".

В Одесі також пропонують цілий ряд коротких прогулянок на великих катерах, морських трамваях або катамарані "Хаджибей". Як стверджують чиновники, стан більшості прогулочних судів, навіть радянського виробництва, пристойний. Трамваї, наприклад, повинні прослужити ще років 5-10. Питання викликають хіба що малі плавзасоби - катери, моторні човни, гідроцикли і т. д.

За словами одного зі співробітників одеського відділення Держфлотінспекції, значна частина їх експлуатується з порушенням норм. Найчастіше судна переробляють без узгодження з Регістром судноплавства. Прибирають повітряні ящики, які забезпечують непотоплюваність, ставлять потужніші, ніж дозволено, двигуни. Виходять в море з перевантаженням: катер може узяти максимум 6 пасажирів, а беруть 12 і 15. Віддаляються від берега далі дозволених 500 метрів, причому йдуть навіть на Дністровську банку, яка за 16 км від суші.

Нагадаємо, що у Росії, 10 липня двопалубний дизель-електрохід "Булгарія", побудований в 1955 році в Чехословаччині, затонув під час грози в Куйбишевському водосховищі на території Татарстану в трьох кілометрах від берега.

За даними МНС, на борту знаходилися 208 людей при місткості судна в 140 осіб, частина пасажирів була не зареєстрована. 79 осіб вдалося врятувати.

Читайте також:

Теплохід "Булгарія" вже тонув чотири роки тому в тому ж місці

Капітан теплоходу "Булгарія", рятуючи пасажирів, загинув разом з сім’єю

Теплохід "Булгарія" потонув за три хвилини

Із затонулої "Булгарії" починають піднімати тіла дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: