В Україні побільшало противників російської мови як другої державної

Якщо в 2009 році кількість прихильників російської мови як другої державної становила 50% громадян України, то з 2010 року рівень підтримки почав знижуватися і зараз продовжує падати.

З кожним роком все більше українців виступає проти надання російській мові статусу другої державної, повідомив директор Соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович.

За його словами, якщо в 2009 році кількість прихильників російської мови як другої державної становила 50% громадян України, то з 2010 року рівень підтримки почав знижуватися і зараз продовжує падати.

"Відразу після президентських виборів з'явився паритет: 46% респондентів виступали" за ", 46% -" проти ". Сьогодні деякі переваги отримує негативне ставлення", - зазначив Антипович.

Він пояснив таку зміну тим, що під час правління Віктора Ющенка немов би проходила українізація, тому громадянські настрої виступали проти цього і підтримували надання російській мові статусу другої державної. Натомість, прихід до влади Віктора Януковича призвів до спаду актуальності цієї теми та негативного ставлення до російської мови в якості державної.

Опитування проводилося з 30 березня по 9 квітня 2011 серед 2 тис. респондентів з різних регіонів України. Статистична похибка становить не більше 2,2%.

Читайте також:

Крим закликав Раду терміново змінити статус російської мови

"Наша Україна": КМДА змушує школи перейти на російську мову

Одеса ухвалила програму поширення російської мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: