В Україні побільшало противників російської мови

Мовне питання після виборів президента відійшло на другий план: українців більше цікавлять проблеми соціально-економічного характеру.

45% українців підтримують надання російській мові статусу державної. Проти цього виступають 47%, не визначилися з цього питання 8%. Про це свідчить опитування, проведене 9-16 вересня соціологічною групою "Рейтинг".

Варто зазначити, у квітні 2010 року був зафіксований паритет між "за" і "проти" як 46% на 46%, тоді як напередодні президентських виборів у жовтні 2009 року та одразу після виборів у березні 2010 року соціологічні дослідження фіксували баланс на користь "за" як 52% на 41% та 54% на 40% відповідно. Цікаво, що кількість невизначених практично лишалась незмінною.

Як пояснюють соціологи, наразі відбулась переорієнтація виборців на інші проблеми, передусім соціально-економічного характеру. Відповідно питання мови - традиційний інструмент виборчих кампаній – не виглядає вже таким принциповим.

Нагадаємо, зараз до Верховної ради внесено закон, який передбачає розширення сфер вжитку російської мови в Україні та фактично визнає двомовність держави. Документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Давній соратник Віктора Януковича, губернатор Донеччини Анатолій Близнюк стверджує, що у листопаді поточного року Верховна рада ухвалить скандальний закон про мови.

Читайте також:

Українська політика та російська література (до законопроекту Єфремова - Симоненка)

Російську мову в Україні узаконять в листопаді

Могилянка: закон про мови вб'є українську

Затулін: в Україні треба усунути конкурентів російської мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: