В Україні грабують по 20 банків на місяць

Щомісяця в Україні зростає кількість пограбованих банків. Натомість банкіри продовжують відмовлятися від охорони.

Кількість нападів на українські банки цього року зросла в середньому в 2,4 рази. За даними МВС, 2008-го року здійснювалося приблизно 8-9 нападів на місяць, а тільки за три місяці поточного зафіксовано понад 60 нападів, тобто, більше 20 за місяць.

А оскільки через кризу та зниження прибутків банки будуть вимушені скорочувати витрати на охорону, злочинність буде тільки зростати.

З початком нового кварталу грабіжники, схоже, не планують зменшувати обертів. Так, 1 квітня в Запоріжжі було пограбовано відділення "Ощадбанку". Злочинець втік з 2,3 тисячами гривень.

Наступного дня в Кіровоградській області співробітники державної служби охорони затримали злочинця, який розбив скло і проник у відділення "Приватбанку". Того ж дня увечері, 2 квітня, в Харкові було здійснено напад на інкасаторську службу "Ощадбанку". В результаті перестрілки троє інкасаторів загинули, а грабіжники втекли на автомобілі інкасаторської служби, в якому знаходилося близько 300 тисяч гривень.

Крім того, останнім часом почастішали випадки нападу на банки "грабіжників-непрофесіоналів". "Був нещодавно випадок, коли банк прийшов грабувати приватний підприємець, який розорився. Приходили із запальничками у вигляді пістолетів, після відмови касира видавати гроші грабіжники тікали", - розповідає прес-секретар "Приватбанку" Олег Серга.

За даними МВС, в кінці минулого року не охоронялося близько 30% банківських відділень - ці відділення не мали ні охоронця, ні кнопки тривожного сигналу (для екстреного виклику групи швидкого реагування).

Утім, банкіри хочуть ще більше економити на охороні. Зокрема, планують відмовлятися від фізичної охорони (де це дозволяють зробити вимоги Нацбанку) або ж користуватимуться послугами дешевших охоронних фірм.

Читайте також:

Луценко попередив, що банки будуть грабувати частіше

Злочинці пограбували банк на 11 тисяч та залишили там свої маски

Невловимий злочинець пограбував дев'ять київських банків

Дніпропетровські банкіри крали у вкладників мільйони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: