В Україні почали тестувати COVID-сертифікати для власників Android: хто і як може перевірити документ

В Україні почали тестувати COVID-сертифікати для власників Android: хто і як може перевірити документ

Фото: Associated Press

COVID-сертифікати доступні для тестування в "Дії" для тих, хто пройшов повний курс вакцинації.

СOVID-сертифікати можуть протестувати власники смартфонів на операційній системі Android у застосунку "Дія". Бетатест на iOS стартував ще на початку липня.

Про це повідомляє пресслужба "Дії"

Українців закликали спробувати у тестовому режимі "ковідний" сертифікат, щоб відобразити документ та за потреби виправити помилки, які були зроблені під час внесення даних.

"У липні ми запустили бетатест COVID-сертифікатів на iOS, а вже сьогодні можна протестувати сертифікати на Android. Річ у тім, що в Google з‘явилися нові вимоги щодо вмісту та прав доступу до інформації, пов’язаної з COVID-19", - сказано в повідомленні.

У "Дії" додали, що робота над COVID-сертифікатами не зупиняється. Розробкою та технічною реалізацією спільно займаються команди Мінцифри, МОЗ, МВС, МЗС, ДПСУ та НСЗУ.

Своєю чергою, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров додав, що від 17 серпня Мінцифри поступово надсилатиме листи з посиланням на інструкцію та застосунок на електронні пошти тим, хто зареєструвався на тест для Android. Голова Мінцифри нагадав, що минулого тижня розпочався останній технічний етап — під’єднання України до продуктової інфраструктури COVID-сертифікатів ЄС.

"Це паралельний крок із політичним рішенням — прийняттям Єврокомісією так званого equivalency decision, тобто визнання українських COVID-сертифікатів такими, що можуть бути використані під час подорожей", - йдеться в його повідомленні.

Наголосимо, що протестувати COVID-сертифікати в "Дії" можуть громадяни, які пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу на території України.

ТСН.ua розпитав про COVID-сертифікати у проєктної менеджерки у Міністерстві цифрової трансформації Катерини Чорногоренко і у Міністерстві охорони здоров'я України. Що це за сертифікат і чи пустять з ним до Європи — читайте у нашому матеріалі

Читайте також:

  • Не лише для поїздок: у МОЗ назвали привілеї, які матимуть українці з COVID-сертифікатами
  • Перша країна у світі визнала українське свідоцтво про вакцинацію: яка і коли туди можна буде поїхати

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Електронні COVID-сертифікати, Інтернет та нові послуги у "Дії": інтерв’ю з Михайлом Федоровим

Електронні COVID-сертифікати, Інтернет та нові послуги у "Дії": інтерв’ю з Михайлом Федоровим

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація