В Україні почали виготовляти папір із опалого листя. Технологію винайшов студент

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Шлях від ідеї до першого промислового зразка зайняв два роки.

За технологією українського студента Валентина Фречки, який торік виграв гран-прі конкурсу винахідників у США, зробили перші дослідні зразки паперу з опалого листя. Пожухле листя перетворилося на пакування для яєць, трубочки для напоїв і сувої крафтового паперу.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

"Я виграв 8 різних конкурсів – від Кенії до Тунісу, від Тунісу до Штатів – майже весь світ", - говорить Валентин.

Те, що так сподобалося світовому журі, винахідник тримає в руках. При виробництві цього паперу не постраждало жодне дерево, а замість нього – опале листя та макулатура.

Шлях від ідеї до першого промислового зразка зайняв два роки. Зробити пробну партію погодилися лише у Житомирі. Там виготовили упаковки для яблук, яєць, трубочки, кришки. З’ясувалося, що волокна з листя здатні тримати форму не гірше, ніж деревина.

Відео Український студент розробив технологію, яка дозволяє робити з опалого листя папір

За технологією українського студента, який торік виграв гран-прі конкурсу винахідників у США, зробили перші дослідні зразки. Пожухле листя перетворилося на пакування для яєць, трубочки для напоїв і сувої крафтового паперу. Як сміття стає корисним продуктом – у сюжеті.

Український студент розробив технологію, яка дозволяє робити з опалого листя папір

Спочатку подрібнене й очищене листя варять у гігантських чанах - вода виштовхує сіру масу нагору. Далі вона рухається конвеєром, поступово втрачає вологу, розтягується і стає або гладким папером, або ж набуває потрібної форми в сусідньому цеху. Тут із пожухлого листя роблять екологічне пакування для продуктів. Максимальна температура, до якої розігрівається сировина у процесі виробництва, – 40 градусів. Тобто на відміну від ситуації, коли листя палять, жодна шкідлива речовина у повітря не виділяється.

На виробництві Валентин нині проводить увесь вільний від занять в університеті час. Каже, сам науковий винахід виявився найпростішим етапом з усіх.

"Ви собі не можете уявити, яка наука далека від бізнесу. Це просто, вибачте за вираження, треш", - говорить Валентин.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Олександри Мітіної.

Залиште свій коментар

Вибір редакції