В Україні почалися перевірки фармацевтичних компаній

Перевірки проводяться спільно з працівниками МВС, ДПА та державної інспекції з контролю за цінами при Мінекономіки.

Співробітники Антимонопольного комітету розпочали виїзні перевірки фармацевтичних компаній в усіх регіонах.

Про це заявив виконувач обов’язків голови комітету Олександр Мельниченко, повідомляє прес-служба відомства.

Згідно з повідомленням, перевірки проводяться спільно з працівниками Міністерства внутрішніх справ, державної податкової адміністрації та державної інспекції з контролю за цінами при Мінекономіки.

Зокрема, як повідомив Мельниченко, на звернення комітету МВС виділило своїх працівників з метою здійснення у столиці спільних перевірок діяльності учасників ринку медикаментів і забезпечення оперативного доступу фахівців комітету до необхідних приміщень і документів.

За словами в.о. голови АМКУ, комітет вбачає необ’єктивне ціноутворення на ліки, що спотворює конкуренцію і порушує права мільйонів громадян.

"Тому перед працівниками територіальних відділень комітету поставлено завдання здійснити виїзд до офісів фармацевтичних підприємств і перевірити як виробників медикаментів, так і суб’єктів, що займаються оптом", - сказав він.

"Сформовано робочі групи, які працюють скоординовано із ДПА та іншими контролюючими інстанціями, і ця робота триває", – зазначив Мельниченко.

В.о. голови комітету наголосив, що за ненадання, надання неповної чи недостовірної інформації компетенція комітету дозволяє застосувати до підприємств штрафні санкції до 1% річного їхнього обороту.

А у випадках, де буде встановлено порушення конкуренційного законодавства у вигляді завищення цін, штраф сягатиме до 10% обороту за рік кожної з компаній.

Нагадаємо, Служба безпеки України спростувала інформацію про закриття аптек у Києві через відсутність в них ліків, потрібних ля боротьби з епідемією грипу.

В СБУ підтвердили інформацію про те, що 1-2 листопада нею було здійснено перевірку чергових аптек у кількох містах України. мета перевірки - "усунути незаконні перешкоди і зловживання, які чинилися аптечними закладами щодо доступності медпрепаратів для громадян".

Читайте також:

СБУ: в Києві не було закрито жодної аптеки

Тимошенко влаштувала скандал виробникам ліків від грипу

Тимошенко: в Україні немає епідемії свинячого грипу

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: