В Україні почастішали судові позови названих батьків проти біологічних: у чому причина

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні почастішали судові позови названих батьків проти біологічних: у чому причина

pixabay.com

В Асоціації прийомних родин нині кажуть: названим батькам варто вчитися захищати інтереси дітей.

В Україні стали частіше відбуватися судові позови названих батьків проти біологічних. Усе через дітей, яких рідні батьки покинули напризволяще. Діти виросли в іншій сім'ї, проте кревні через суди повернули їх і травмували іноді до смерті. 

Про це йдеться 28 грудня у сюжеті ТСН.19:30.

Шестирічна Єва з Хмельниччини не втомлюється переповідати названій мамі ту саму картинку: як її рідна мати б'є  меншу сестричку. Чотирирічна Віка потрапила до лікарні в стані коми, там і померла. У побитті підозрюють рідну матір, яка лише два місяці тому повернула собі через суд  двох доньок, яких раніше забрали за недбалий догляд. Мати у суді пояснювала травми епілептичними нападами доньки.

Нині рідна мати в ізоляторі, а старшу Єву названа мама Світлана після місяців реабілітації у соцслужбі повернула  додому. Дівчинка лише нині почала розповідати, як жила з рідною мамою. Єва пояснює: її не били, бо була чемна. А менша Віка рідної матері фактично не пам'ятала, часто не слухалась і просилася назад — до названої мами. 

Названі батьки самі поховали Віку. Досі Єва увесь час проситься  до меншої на цвинтар.

В Україні такі трагедії непоодинокі. В Асоціації прийомних родин нині кажуть: названим батькам варто вчитися захищати інтереси дітей.

Протистояння названих та біологічних батьків: у якій сім'ї буде краще дитині

Протистояння названих та біологічних батьків: у якій сім'ї буде краще дитині

У Мінсоцполітики нагадують про сотні успішних прикладів, коли біологічним батькам повернули дітей, і дітям це пішло на користь. Проте все ж визнають: трапляються трагедії і система допускає помилки.

Поки чиновники шукають прогалини, схоже, протистояння названих і біологічних батьків нині розгортається у Київській області.  Хлопчика та дівчинку після трьох років життя у прийомній родині у Верховному суді відсудив рідний батько з Миколаївської області. Названі батьки за дітей бояться, адже знають про психіатричний діагноз рідного  батька і  неготовність умов у будинку до прийняття двох дітей.

Михайла та Тетянку в батька соцслужби забрали у віці 1 і 2 роки, діти не говорили і всього боялись. Нині  гарно вчаться і просять не віддавати батькові, якого вони не пам'ятають. Названі батьки пробують знову позбавити рідного батька прав, щоб залишити дітей в себе.

Нагадаємо, у Рівному копи розшукали матір дев'ятирічної Альбіни, яка змушена була до 04:00 сама блукати містом під дощем, бо її вітчим не впускав додому, а мама зникла. За словами жінки, вона перебувала дві доби із колишнім чоловіком, який нібито хворів. 

Наступна публікація