В Україні подумують над "перепустками" на публічні заходи для вакцинованих

В Україні подумують над "перепустками" на публічні заходи для вакцинованих

Associated Press

МОЗ хоче перейняти ідею з наданням додаткових переваг для вакцинованих, але обіцяє зберегти баланс між правами людини.

В Україні подумують над тим, щоб надати вакцинованим особам спрощений доступ до певних послуг і сервісів, як наприклад, відвідування публічних заходів. Це можуть реалізувати за допомогою внутрішнього цифрового сертифікату з даними про щеплення.

Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю "Українській правді".

"Головний бенефіт вакцинованих людей у тому, що вони захищені. З іншого боку ми розуміємо й бачимо на прикладі інших країн, що вакциновані отримують додаткові переваги або спрощений доступ до певних послуг, сервісів чи, наприклад, відвідування публічних заходів. Основна ідея, яка використовувалась в інших державах, і яку, найімовірніше, буде використовувати Україна – це максимальне використання внутрішнього цифрового сертифікату. Він має стати умовною перепусткою", - заявив Кузін.

Внутрішній сертифікат буде у вигляді QR-коду, який показуватиме, що людина вакцинована або перехворіла, або має негативний ПЛР чи антиген-тест.

За словами головного санлікаря, наразі внутрішні сертифікати в Україні лише тестуються, тож як вони працюватимуть на тому чи іншому рівні епідембезпеки, поки невідомо. Це питання планують обдумати вже після завершення тестування, каже він.

Водночас Кузін запевнив, що під час продумування таких заходів, потрібно обов'язково зберегти баланс між правами людини, наприклад, щодо тих українців, які не можуть щепитися через медичні протипоказання.

"Ми також розуміємо, що певна частина українців не може отримати вакцину через медичні протипокази. Тут треба переймати кращі практики, щоб ідея не спрацювала навпаки – тобто щоб не утворився спротив до вакцинації або недовіра до держави, яка впроваджує такі жорсткі заходи", - зазначив він.

  • Нагадаємо, наразі в Україні можна отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке діє в світі з 2015 року і стосується не лише щеплення проти COVID-19. Воно також є дійсним під час перетину кордону з тими країнами, які визнали це свідоцтво.
  • А ось COVID-сертифікат – документ, який тільки розробляють. Його тестують вже протягом 3 тижнів, він буде доступний в електронному вигляді і прив’язаний до бази. ТСН.ua розпитав про "COVID-сертифікати" у проєктної менеджерки у Міністерстві цифрової трансформації Катерини Черногоренко і у Міністерстві охорони здоров'я України. Що таке COVID-сертифікат по-українськи і чи пустять з ним до Європи - читайте у матеріалі ТСН.ua.

Новини України: заклади, 80% працівників яких вакциновані, зможуть працювати під час локдауну

Новини України: заклади, 80% працівників яких вакциновані, зможуть працювати під час локдауну
Наступна публікація