В Україні помолилися за загиблих під Смоленськом

У Києві та Львові пройшли поминальні богослужіння за упокій душі президента Польщі Леха Качинського та інших польських політиків, які загинули в авіакатастрофі.

У Костелі Святого Олександра в Києві відбулося поминальне богослужіння за упокій душі президента Польщі Леха Качинського, його дружини Марії та всіх членів делегації, які загинули в авіакатастрофі під Смоленськом.

"Ми згадуємо їх особливо, бо це наші сусіди, бо це наші близькі", - сказав глава Української Греко-католицької церкви Любомир Гузар.

Він нагадав, що в історії наших народів були "хвилі, коли ми поступали несправедливо один проти одного. Так, було таке. Ми цього не можемо ані заперечити, ані вимірювати".

Глава УГКЦ зазначив, що "ця постать президента Польщі, яку сьогодні споминаємо в наших молитвах, власне записалася дуже виразно в тому бажанні справжнього чесного, щирого сусідства наших народів. Для наших церков це теж надзвичайно важливо, тому ми повинні в сьогоднішній день щиро подякувати Богові, що такі люди є".

Він висловив надію, що "в усіх храмах вздовж і впоперек країни сьогодні поминається в молитвах ота постать, яка так багато намагалася зробити, щоб ми жили в мирі і злагоді з нашими сусідами".

Як відомо, понеділок в Україні оголошено днем жалоби. Українці висловлюють співчуття польському народу через трагедію у Смоленській області. У Львові, де польська громада найчисельніша, смуток особливо відчутний.

Під стінами кількох дипломатичних представництв Польщі у Львові та біля собору Успіня Пресвятої Діви Марії жалобні стрічки, горять поминальні лампади і сотні квітів.

У понеділок Генеральне консульство Польщі у Львові виставить "Книгу смутку" для усіх, хто хоче висловити своє співчуття. У католицькому костелі та у Вірменському соборі відбуваються поминальні літургії.

Як відомо, в аварії літака під Смоленськом 10 квітня загинули президент Польщі Лех Качинський з дружиною, а також багато інших польських політиків, військових і громадських діячів. Заходи з вшанування пам'яті загиблих відбуваються нині у багатьох країнах.

Читайте також:

Україна оголосила 12 квітня днем жалоби за Качинським і польськими урядовцями

Таємниця катастрофи під Смоленськом: розшифровані "чорні скриньки"

Брат-близнюк Качинського відмовився летіти до Катині в останню мить

В авіакатастрофі загинули президент і вище керівництво Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: