Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні понад 2 млн людей хворих на цукровий діабет. Як не опинитися у групі ризику

У людей із зайвими кілограмами збільшуються ризики захворіти на діабет.

Хвороба, яку можна собі наїсти - цукровий діабет другого типу. Із розповсюдженням фастфуду, солодкої і жирної їжі, кількість хворих на цю недугу зростає. Що довше ви не знаєте про свій діагноз, то вищий ризик ускладнень. То що це за хвороба,  як її можна уникнути і коли варто здати кров на цукор, у сюжеті ТСН.19:30.

Цукровий діабет - діагноз уже давно охрестили епідемією сучасності, що захопила 7 % населення планети. Лікарі вважають, що в Україні понад мільйон хворих на цукровий діабет, ще стільки ж не діагностованих випадків. 

Захворіти на цукровий діабет може будь-хто, незалежно від віку, але здебільшого від цієї недуги страждають люди із зайвою вагою. Науковці помітили, що чим швидше розвивається харчова промисловість, збільшується доступ до фастфуду, солодкої й жирної їжі, тим дедалі більше стає людей, що страждають цією хворобою. Отже, ожиріння і надмірна вага - основний фактор ризику для виникнення діабету.

Відео Понад мільйон українців страждають від цукрового діабету, у стількох же хворобу ще не діагностовано

З розповсюдженням фастфуду, солодкої і жирної їжі росте кількість хворих на цукровий діабет. Зайва вага в рази збільшує ризик захворіти. В Україні понад мільйон хворих і ще стільки ж не діагностованих випадків цукрового діабету. Що довше ви не знаєте про свій діагноз, то більший ризик ускладнень. Коли варто здати кров на цукор – дивіться далі.  

Понад мільйон українців страждають від цукрового діабету, у стількох же хворобу ще не діагностовано

Іншою причиною, через яку може розвинутися хвороба - збій в організмі. У результаті цього виробляється надмірна кількість інсуліну або використовується неефективно, а в підсумку підвищується рівень глюкози в крові. Саме цей різновид діабету найрозповсюдженіший на планеті.

Медики кажуть, що у людей із зайвими кілограмами значно збільшуються ризики захворіти на цукровий діабет другого типу. Особливо на фоні генетичної схильності, стресу, операцій або серцево-судинних хвороб. Із зайвою вагою виникає нечутливість до свого власного інсуліну. Так звана "інсулінорезистентність", яка є серед причин виникнення хвороби.

У разі, якщо відчуваєте постійну спрагу, сухість у ротовій порожнині, потребу в солодкому, фахівці радять здати аналіз на перевірку вмісту цукру в крові. 

"Людині обов'язково варто перевірити рівень глюкози, інсуліну або індекс "Хома" - це найбанальніші аналізи", - каже лікарка-дієтологиня Каріна Дейнеко.

Після 45 років усі здорові українці мають здавати кров на цукор не рідше аніж раз на три роки. Однак, якщо є зайва вага, або хтось у родині хворів на цукровий діабет, показники крові варто контролювати раз на рік. Медики кажуть, якщо у пацієнтів вчасно виявити схильність до діабету, то достатньо лише змінити спосіб життя і харчування.

У разі, якщо діабет вже виявили, хворим доведеться упродовж цього життя контролювати рівень цукру в організмі. Якщо не знижувати його, страждають судини, нирки, серце, падає зір. Тривалість життя діабетиків скорочується на третину. 

Ірина Маркевич 

Залиште свій коментар

Вибір редакції